Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

3 czerwca, 2024

2 minuty

Capping a frequency – czym się różnią?

W świecie digital marketingu, terminologia związana z optymalizacją kampanii reklamowych często bywa myląca. Dwa pojęcia, które często budzą wątpliwości, to capping i frequency.  Są to metryki powiązane ze sobą, ale nie tożsame. Dowiedz się czym się od siebie różnią!

Czytaj dalej

29 maja, 2024

2 minuty

Powiadomienia PUSH w aplikacji Moja Gazetka

PUSH to krótkie komunikaty, które są wysyłane bezpośrednio na ekrany urządzeń mobilnych użytkowników, nawet gdy aplikacja nie jest aktywnie używana. Są doskonałym narzędziem do natychmiastowego dotarcia do klientów z informacjami, które mają dla nich znaczenie. Sprawdź, czym są powiadomienia PUSH w aplikacji Moja Gazetka!

Czytaj dalej

17 kwietnia, 2024

2 minuty

Ranking soków – najpopularniejsze marki soków w Polsce

Nawet w obliczu wzrostu cen artykułów spożywczych, soki cieszą się stałym zainteresowaniem konsumentów. Wartość tego segmentu rynku w roku 2023 przekroczyła 3 mld złotych, a soki zajęły trzecie miejsce pod względem wartości sprzedaży w całej kategorii napojów bezalkoholowych. Sprawdziliśmy zatem, które marki soków cieszą się największą popularnością wśród użytkowników Listonic!

Czytaj dalej

7 marca, 2024

4 minuty

Jak przygotować skuteczną kreację reklamową – 8 kroków do zwiększenia efektywności

Kreacja reklamowa to kluczowy element niemal każdej kampanii. Dobrze przygotowana przyciąga uwagę, wzbudza emocje i sprawia, że odbiorca chce kupić produkt. Ale co zrobić, aby Twoje kreacje reklamowe były właśnie tymi, które zachwycą i zapadną w pamięć? Mamy kilka sprawdzonych trików, które Ci w tym pomogą!

Czytaj dalej

23 stycznia, 2024

2 minuty

Ranking kawy – najpopularniejsze marki w Polsce

Rynek kawy w Polsce jest warty już około 7 mld zł. Polacy piją średnio 2,5 filiżanki kawy dziennie, co przekłada się na imponujące 3,5 kg kawy na głowę rocznie. W świetle tych danych, przyjrzeliśmy się preferencjom użytkowników aplikacji Listonic i stworzyliśmy ranking najpopularniejszych marek kawy w roku 2023!

Czytaj dalej

22 stycznia, 2024

2 minuty

Ranking chipsów – najchętniej wybierane marki

Nawet w okresie wzrostu cen, polscy konsumenci nie rezygnują ze słonych przekąsek! Rynek chipsów w naszym kraju jest już wart 2,6 mld zł. Sprawdziliśmy, które marki chipsów i chrupków są najpopularniejsze wśród użytkowników Listonic i na tej podstawie stworzyliśmy najnowszy ranking.

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.