Funkcja ATL (add-to-list) w ofercie reklamowej aplikacji Moja Gazetka
Reklama

Funkcja ATL (add-to-list) w ofercie reklamowej aplikacji Moja Gazetka

29 sierpnia, 2022

3 minuty

Aplikacje mobilne stają się nie tylko nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, ale także ważnym obszarem dla firm, które chcą dotrzeć do swoich klientów w nowoczesny i efektywny sposób. W kontekście zakupów i promocji produktów, aplikacja Moja Gazetka, we współpracy z Listonic oferuje innowacyjne formaty reklamowe, które nie tylko przyciągają uwagę użytkowników, ale także wpływają na ich decyzje zakupowe.

Bannery  z funkcją ATL w aplikacji Moja Gazetka

Bannery w aplikacji Moja Gazetka to subtelne, ale skuteczne narzędzie promocji. Pojawiają się w dolnej części ekranu podczas przeglądania gazetek promocyjnych w dwóch rozmiarach – 1080×180 px i 1080×300 px, zapewniając doskonałą widoczność na różnych rozmiarach urządzeń mobilnych.

Banner Moja Gazetka

Bannery w Mojej Gazetce mogą występować  w formacie ATL (add-to-list). Co to oznacza dla użytkownika? Po lewej stronie kreacji jest umieszczony specjalny plusik, który pozwala dodać reklamowany produkt bezpośrednio do listy zakupów w aplikacji. To nie tylko wygoda, ale także skuteczność – użytkownik może szybko reagować na interesujące go oferty i nie spowoduje to opuszczenia aplikacji.

Banner ATL Moja Gazetka

Ad insert z funkcją ATL

Kolejnym rozwiązaniem jest ad insert – pełnoekranowy format reklamowy, który pojawia się podczas przeglądania gazetek promocyjnych. Podobnie jak w przypadku banerów, ad insert może zawierać przycisk ATL. Klikając na plusik, użytkownik natychmiast dodaje reklamowany produkt do swojej listy zakupów.

Ad insert to format reklamowy  o silnym oddziaływaniu wizerunkowym, który często wykorzystywany jest do promowania loterii czy ofert dostępnych na stronach internetowych. W przypadku, gdy klient nie korzysta z funkcji ATL, może przekierować użytkownika na landing page. W tej formie ad insert nie zawiera wbudowanego plusika, a użytkownik przenoszony jest z aplikacji na docelową stronę klienta po kliknięciu w dowolny element tego formatu.

Ad insert w Mojej Gazetce z funkcją ATL i bez

Ad-story w Mojej Gazetce

Ad-Story to interaktywny format reklamowy, który umożliwia reklamodawcom wyświetlaniedo 5 różnych reklam w ramach jednej odsłony. Kreacje automatycznie zmieniają się między sobą, podobnie jak w przypadku Instagram czy Facebook stories. Użytkownicy aplikacji mogą również samodzielnie przewijać kreacje, co zwiększa zaangażowanie w treści reklamowe. Wersja ad-story z przyciskiem ATL pozwala użytkownikom dodać wszystkie reklamowane produkty bezpośrednio do listy zakupów.

Korzyści funkcji ATL dla użytkownika i reklamodawcy

Funkcja ATL przynosi korzyści zarówno klientom, jak i reklamodawcom. Użytkownicy otrzymują intuicyjne narzędzie, które ułatwia zarządzanie listą zakupów i zachęca do interakcji z reklamami. Dodawanie produktów do listy odbywa się bez zbędnego przerywania przeglądania. Z perspektywy reklamodawcy, funkcja ATL umożliwia ocenę efektywności kampanii na podstawie liczby dodanych produktów. To sposób na zrozumienie zainteresowania ofertą i dostosowywanie strategii marketingowej.

Aplikacja Moja Gazetka wraz z Listonic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych konsumentów, oferując nie tylko wygodę planowania zakupów, ale także innowacyjne formaty reklamowe z funkcją ATL. To przykład, jak technologia mobilna może nie tylko ułatwiać życie, ale również zmieniać sposób, w jaki odbieramy i reagujemy na reklamy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych możliwości? Koniecznie sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami!

Udostępnij