Bannery reklamowe w aplikacji Listonic
Reklama

Bannery reklamowe w aplikacji Listonic

13 grudnia, 2023

3 minuty

Aplikacje zakupowe nie tylko ułatwiają codzienne planowanie zakupów, ale także stanowią pole reklamowe dla przedsiębiorstw, które pragną wyróżnić się spośród konkurencji. W tej dziedzinie aplikacja Listonic kroczy naprzód, oferując atrakcyjne i niestandardowe bannery reklamowe, wzbogacone o funkcje, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także przynoszą realne korzyści użytkownikom i reklamodawcom.

Banner: Standard vs. Expand w aplikacji Listonic

Format bannerowy w aplikacji Listonic występuje w dwóch wariantach: standardowym i expand. Standardowy banner pojawia się w dolnej części ekranu pod listą zakupów. Banner expand, to z kolei prawdziwa perełka – rozwija się od małego do dużego rozmiaru wraz ze scrollowaniem listy zakupów, przyciągając uwagę użytkownika i wzmacniając działanie wizerunkowe.

Podczas przewijania listy zakupów, banner expand zwiększa wysokość 3-krotnie, eksponując ofertę reklamową w sposób bardziej wyrazisty. Ważne jest, aby content reklamy był spójny zarówno przed, jak i po rozwinięciu bannera. Istnieją dwie opcje wykorzystania banneru expand:

Opcja nr 1 – dokładnie ten sam content przed i po rozwinięciu bannera, tak, jak w przykładowej kampanii Oleju Polskiego

Banner Expand ATL Listonic

Opcja nr 2 – uzupełnienie oferty, prezentując większą gamę produktów, tak, jak w przykładowej kampanii Frisco

Banner expand Listonic

Po rozwinięciu bannera expand oferta staje się bardziej kompleksowa i atrakcyjna dla użytkowników, a sam banner nie utrudnia użytkownikom korzystania z aplikacji. 

Zobacz, jak działa mechanizm banneru expand na przykładzie reklamy Frisco:

Mechanizm działania banneru expand w Listonic

Funkcja ATL (Add-to-List)

Jedną z bardziej praktycznych funkcji bannerów standard i expand w aplikacji Listonic jest ATL, czyli add-to-list. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą w łatwy sposób dodawać produkty prosto z reklamy do swojej listy zakupów. Gdy użytkownik zainteresuje się ofertą reklamową, klika w plusik znajdujący się po lewej stronie kreacji reklamowej, a produkt automatycznie pojawia się na jego liście zakupów.

Funkcja ATL jest praktyczna zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i reklamodawcy. Użytkownik chętniej wchodzi w interakcje z bannerem, bo wie, że nie spowoduje to wyjścia z aplikacji. Reklamodawca natomiast, może łatwo ocenić zainteresowanie jego ofertą poprzez ilość dodań ATL, którą przedstawiamy w raportach podsumowujących kampanie.

Zobacz, w jaki sposób działa przycisk ATL na przykładzie reklamy Oleju Polskiego:

Mechanizm działania przycisku ATL w bannerach Listonic

Po kliknięciu w plusik, na liście zakupów użytkownika pojawia się copy ATL oraz packshot. Copy ATL składa się z dwóch części:

  • tytułu zawierającego nazwę i markę produktu;
  • hasła reklamowego, w którym może znaleźć się więcej informacji o promocji lub nawet link do landing page (dodanie hasła reklamowego jest opcjonalne).

Packshot to natomiast miniaturka reklamowanego produktu.

Zobacz jak dodany produkt prezentuje się na liście zakupów:

Zarówno copy ATL, jak i packshot po dodaniu do listy zakupów zostają z użytkownikiem na dłużej, nawet po zakończeniu kampanii reklamowej.

Reklamy w aplikacji Listonic nie są już tylko statycznymi obrazkami. Dzięki innowacyjnym formatom bannerów i funkcji ATL, interakcja z reklamami staje się bardziej przyjemna i użyteczna dla użytkowników. Listonic nie tylko ułatwia codzienne zakupy, ale także otwiera nowe możliwości dla reklamodawców, integrując ich produkty w sposób inteligentny i efektywny.

To nie wszystko!

Oferta reklamowa aplikacji Listonic nie ogranicza się jedynie do przedstawionych bannerów. W zestawieniu dostępne są również inne innowacyjne formaty, takie jak formaty natywne, hero banner oraz ad-story. Dzięki nim reklamodawcy mają szansę jeszcze bardziej zaangażować użytkowników. Przeczytaj o nich więcej:
Formaty natywne w Listonic
Hero Banner w Listonic
Ad-Story w Listonic

 

Choć Listonic to nasza flagowa aplikacja, w naszym portfolio znajdziesz więcej miejsc, w których możesz się reklamować, w tym aplikacje lifestylowe. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych możliwości? Koniecznie sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami!

Udostępnij