Brand Performance: darmowe narzędzie do monitorowania popularności marek
FMCG

Brand Performance: darmowe narzędzie do monitorowania popularności marek

8 sierpnia, 2023

2 minuty

Brand Performance to cenne narzędzie analityczne dla każdego przedsiębiorcy działającego w branży FMCG i retail. Pozwala na bieżącą analizę popularności marki na tle konkurencji oraz monitoring trendów: popytu i lojalności wobec marek w wybranej kategorii. To wszystko w formie przejrzystych wykresów dostępnych za darmo i bez rejestracji!

Brand Performance to autorskie narzędzie od Listonic ads, które dostarcza wartościowych informacji, dzięki którym sprawdzisz, jakie marki są najczęściej wybierane przez klientów w danej kategorii produktowej. Ponadto zobaczysz, jak dużo produktów danej marki faktycznie trafia na listy zakupów Polaków względem marek konkurencji. To cenne informacje, które mogą pomóc Ci w zidentyfikowaniu mocnych i słabych stron swojej marki i przyczynić się do podejmowania lepiej uargumentowanych decyzji marketingowych i strategicznych.

Nasze dane

Badanie Brand Performance opiera się na analizie list zakupów tworzonych przez użytkowników aplikacji Listonic. Pozyskujemy bieżące informacje od ponad 750 000 aktywnych użytkowników aplikacji rocznie, którzy tworzą około 5,7 mln list zakupów. W tym autorskim badaniu wyróżniamy ponad 1000 marek, dla których na bieżąco analizujemy zainteresowanie zakupem, udział na listach zakupów względem konkurencji oraz wartość wskaźnika Brand Loyalty Index (BLI) dla kategorii produktowej. Dane przedstawiające udział procentowy marki na tle konkurencji w ostatnim miesiącu aktualizowane są raz w tygodniu – w poniedziałki, pozostałe dane aktualizujemy raz w miesiącu.

Jak korzystać z Brand Performance

Jedną z głównych zalet narzędzia jest łatwość korzystania. Nie wymaga od użytkownika żadnej rejestracji ani opłat. Po wejściu na stronę Brand Performance wystarczy wpisać nazwę marki w okienku wyszukiwania lub wybrać odpowiednią kategorię z menu po lewej stronie, aby uzyskać kompleksową analizę przedstawioną na wykresach.

W zależności od wybranego zakresu dat, otrzymasz:

  • udział procentowy wybranej marki w kategorii produktowej względem marek konkurencyjnych
  • wartość Brand Loyalty Index dla kategorii produktowej (odsetek produktów dodawanych do list zakupów w danej kategorii zawierających określoną markę produktu)
  • liczbę dodań produktów z wybranej kategorii z dowolną marką lub bez marki.

>>> Kliknij tutaj i przejdź na Brand Performance <<<

Dlaczego Brand Performance?

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja w większości branż jest zacięta, narzędzia takie jak Brand Performance stanowią kluczową przewagę dla przedsiębiorców. Analiza popularności i lojalności marki może przyczynić się do rozwoju lepszych strategii marketingowych, a finalnie – do wzrostu sprzedaży i ugruntowania pozycji na rynku. Warto zatem na bieżąco korzystać z Brand Performance, by podejmować mądre i przemyślane decyzje, które pozwolą osiągnąć sukces w biznesie.

Jeśli chcesz wpłynąć na wzrost popularności zakupowej swojej marki napisz do nas!

Udostępnij