Burger Drwala – tajemnice sukcesu akcji in-out
FMCG

Burger Drwala – tajemnice sukcesu akcji in-out

23 listopada, 2022

3 minuty

Burger Drwala oficjalnie powrócił! To małe święto dla fanów McDonald’s, którzy na ten dzień czekają przez cały rok. Sezonowy produkt już od 12 lat wzbudza spore zainteresowanie i niemal za każdym razem ustawiają się po niego długie kolejki. Na czym polega fenomen Kanapki Drwala? Czym są oferty ograniczone czasowo i akcje in-out? Dowiesz się z tego artykułu.

Popularność, jaką od lat cieszy się Burger Drwala, stała się zaskakująca nawet dla jej twórców. Kanapka bogata w składniki występująca w kilku wariantach to sezonowa propozycja restauracji McDonald’s, która pojawia się w menu późną jesienią, aby następnie zniknąć z niego na kilka miesięcy. Za sukcesem Burgera Drwala stoi nie tylko jego smak i różnorodne dodatki. Główna przyczyna ma podłoże gdzie indziej…

Oferty ograniczone czasowo. Jak wpływają na klientów?

Wprowadzenie Kanapki Drwala do McDonald’s to nic innego jak oferta ograniczona czasowo, czyli promocja lub akcja mająca miejsce tylko w pewnym okresie. Oferty ograniczone czasowo to proste, lecz potężne narzędzie, które pozwala marce wpłynąć na decyzję zakupową (zmienić niezdecydowanego klienta w konsumenta) oraz napędzić konsumpcję. 

Oferty ograniczone czasowo opierają się na zasadzie ograniczonej dostępności, zgodnie z którą produkty tym bardziej zyskują na wartości dla potencjalnych nabywców, im są trudniejsze do zdobycia. Tłumacząc prosto — gdy coś jest ograniczone, mózg podpowiada nam, żebyśmy to nabyli, zanim będzie za późno — nawet gdybyśmy mieli długo stać w kolejce. 🙂

Koncepcja oferty ograniczonej czasowo jest wykorzystywana nie tylko przez twórców Burgera Drwala, ale przez wiele innych podmiotów. Do najlepszych przykładów ofert ograniczonych czasowo należą promocje na Black Friday, Cyber Monday czy akcje in-out w sieciach handlowych.

Akcje in-out. Na czym polegają?

To nic innego jak czasowe wprowadzenie do sprzedaży produktu danej marki w konkretnej sieci sklepów. Dla producentów i sieci handlowych akcja in-out jest czymś w rodzaju testu, czy produkt będzie cieszył się zainteresowaniem klientów, czy nie. Test zazwyczaj trwa nie więcej niż kilka tygodni, a po tym czasie sieć handlowa podejmuje decyzję o nawiązaniu współpracy z producentem danej marki. 

Akcje in-out są świetną formą promocji dla marek, nawet jeśli sieć handlowa nie zdecyduje się na dalszą współpracę. Odpowiednia promocja akcji, czyli poinformowanie klientów o ofercie marki w danej sieci sklepów, może zadziałać dokładnie tak, jak inne oferty ograniczone czasowo, opierające się na regule ograniczonej dostępności. Reklamując swoją akcję in-out producent może znaczne wpłynąć na wyniki sprzedażowe i zapamiętywalność marki.

Promocja in-out w mediach Listonic ads

Przykładem świetnie zorganizowanej akcji in-out jest kampania marki Purella, która wykorzystała media Listonic ads do promocji limitowanych batonów BeRaw z symboliczną różową wstążką, sprzedawanych w sklepach sieci Biedronka w ramach akcji #ThinkPink. 10% dochodu ze sprzedaży produktu trafiło do fundacji „OnkoCafe Razem lepiej”. Kreacje reklamowe marki pojawiły się w aplikacji Moja Gazetka.

Akcje in-out - Purella Moja Gazetka

Marka Goodvalley wykorzystała reklamę w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka do informowania o swoim rebrandingu. Pod nową nazwą — Dolina Dobra — marka promowała swoje produkty dostępne czasowo w sklepach sieci Lidl.

Akcje in-out - Dolina Dobra Listonic Akcje in-out - Dolina Dobra Moja Gazetka

Aplikacje zakupowe takie jak Listonic i Moja Gazetka to idealne miejsce do promowania akcji in-out oraz innych ofert ograniczonych czasowo, o czym przekonały się o tym m.in wymienione marki. Kampanie prowadzone w Listonic ads wpłynęły nie tylko na wzrost świadomości reklamowanych marek wśród użytkowników aplikacji, ale również kilkukrotny zwrot z inwestycji w reklamę.

Więcej o wpływie kampanii Listonic ads na preferencje zakupowe przeczytasz tutaj.

Zainteresowała Cię reklama w Listonic ads? Chcesz poznać ofertę dedykowaną twojej marce – koniecznie skontaktuj się z nami

Zespół naszych doradców z chęcią odpowie na każde Twoje pytanie!

Udostępnij