Ranking marek czekolady – jakie marki wybieramy najczęściej?
FMCG

Ranking marek czekolady – jakie marki wybieramy najczęściej?

3 sierpnia, 2020

1 minuta

Przedstawiamy ranking marek czekolady, oparty na analizie danych z aplikacji Listonic. Tegoroczna analiza list zakupowych użytkowników pokazała, iż spośród znanych marek czekolady na rynku Polskim to właśnie Milka pojawia się na listach zakupów najczęściej.

Według raportu KPMG, dotyczącego rynku słodyczy w Polsce, wartość Polskiego rynku słodyczy wynosi ponad 12,7 mld zł, a konsumpcja wyrobów czekoladowych jest około trzykrotnie wyższa niż w krajach takich, jak m.in Wielka Brytania czy Belgia. Aż 91% Polaków kupuje słodycze i dla większości konsumentów są one stałym elementem diety i właśnie to skłoniło nas to do przeanalizowania, która marka czekolady pojawia się najczęściej na listach zakupowych naszych użytkowników. Stworzyliśmy zatem ranking czekolady.

Udział marek czekolady na listach zakupów

Popularność poszczególnych marek czekolady na listach zakupowych

Okazało się, iż z ponad 50% udziałem wszystkich wpisów z określoną marką czekolady na pierwszym miejscu plasuje się Milka. Drugą w tabeli jest marka Wedel (18,64%) a ostatnią na podium – Lindt (8,44%). To właśnie te marki zdominowały nasz tegoroczny ranking marek czekolady. Wśród najpopularniejszych kupowanych czekolad w Polsce znalazły się również takie brandy, jak Wawel i Alpen Gold.

 

Przeczytaj również:
Ranking marek ketchupu
Jakie jogurty najczęściej kupują Polacy?

Udostępnij