Efekty kampanii reklamowych w mediach Listonic
Reklama

Efekty kampanii reklamowych w mediach Listonic

7 grudnia, 2020

4 minuty

Nasi klienci często utożsamiają firmę Listonic ze sprzedażą reklam wyłącznie na listach zakupów. Realnie spektrum naszych działań jest szersze i gwarantuje dotarcie do osób na różnych etapach ścieżki zakupowej, wpływając na sprzedaż reklamowanych produktów. Ten artykuł powstał, aby branża marketingowa miała szansę poznać pełny zasób możliwości działań reklamowych sprzedawanych przez Listonic!

Digital marketing

Dzięki naszym reklamom, produkty naszych Klientów:

 • pojawiają się tam gdzie konsumenci planują zakupy, 
 • pokazują się użytkownikom podczas zakupów,
 • są tam, gdzie ludzie poszukują zakupowych inspiracji,
 • wyświetlają się osobom, które kupują produkty pokrewne.

Aby dotrzeć do użytkownika na opisanych powyżej etapach, wykorzystujemy aplikacje mobilne:

 • Listonic – skupia osoby, które planują i realizują zakupy – 250k UU / msc (10% czasu to planowanie, 90% czasu to realizacja zakupów  w sklepie – dzięki temu często Trade marketerzy traktują Listonic jako uzupełnienie reklam POS),
 • Moja Gazetka – skupia osoby, które szukają inspiracji zakupowych i ofert promocyjnych – 350k UU / msc (docieramy do decydentów o zakupach domowych jeszcze przed wizytą w sklepie).

Te aplikacje idealnie wypełniają ścieżkę zakupową konsumenta od momentu szukania inspiracji do samego zakupu oraz zapewniają dotarcie na etapie planowania posiłków.

Dzięki reklamie cross platformowej jesteśmy w stanie wpłynąć na brand awareness oraz realnie wpłynąć na zakup. 

Jak nasze reklamy wpływają na sprzedaż produktu?

W Listonic bannery mają specjalny przycisk ATL – Add to list, który dodaje produkt do listy zakupów.

 

Reklamy w Listonic

Reklamy w Listonic

Skąd pochodzą nasze dane?

Zestawiamy ze sobą:

 • ilości dodań produktów do list zakupów Listonic (w trakcie prowadzonej kampanii vs przed kampanią) – dane z list zakupów Listonic,
 • procentowy udział produktów marki w jej kategorii produktowej, w stosunku do marek konkurencyjnych.

Ta funkcjonalność pozwala nam 

 • badać wzrost popularności reklamowanych marek w poszczególnych kategoriach produktowych na listach zakupach,
 • badać bezwzględne ilości dodań reklamowanego produktu na listy zakupów,
 • estymować sprzedaż, która nastąpiła w wyniku kampanii w Listonic. 

W trakcie i po kampanii dostarczamy klientom powyższe dane sprzedażowe oraz konkurencyjne dane z autorskiego badania Brand Performance (na stronie brands.tylkofmcg.pl na bieżąco badamy udział poszczególnych marek w listach zakupów w konkretnych kategoriach produktowych. Badanie realizujemy w dużej grupie badawczej około 200k UU aktywnych miesięcznie w Listonic). 

Przykłady efektów kampanii prowadzonych w naszych mediach

 • producent chemii domowej zwiększył udział swojej marki na tle konkurencji w listach zakupów do 93%, stając się bezkonkurencyjnym liderem swojej kategorii zakupowej (grupa badawcza 250 000 osób),
 • producent słodyczy kupowanych impulsowo, był obecny na listach zakupów w trakcie prowadzonej u nas kampanii tak często, że estymowana na bazie list zakupów sprzedaż, była dwukrotnie wyższa niż koszt kampanii reklamowej,
 • bardzo popularna marka chipsów, do których przywiązanych jest bardzo wielu konsumentów, zwiększyła x2,5 ilość planowanych zakupów swojego produktu.

Przykłady kampanii prowadzonych w naszych mediach wraz z wykresami PII pozwalającymi badać siłę zakupową marki:

Purchase Intention Index (PII) to wskaźnik liczony na podstawie informacji z list zakupowych Listonic. Współczynnik pokazuje udział % marki w danej kategorii.

Kampania producenta słodyczy kupowanych impulsowo

Celem kampani był wzrost rozpoznawalności brandu i przyzwyczajenie konsumentów do planowania zakupów produktów wybieranych impulsowo. Obecność marki na listach zakupów wzrosła  6 -krotnie w czasie 74 dni promocji. Marka słodyczy wykorzystała w swoich działaniach aplikacje Listonic oraz Moją Gazetkę. Prognozowana sprzedaż produktów marki wyniosła 54 tyś. zł tym samym przekroczyła 2-krotnie koszt kampanii. 

Kampania producenta chemii domowej

Celem promocji był wizerunek marki oraz wzrost sprzedaży produktów. W czasie 19 dni kampanii realizowanej w aplikacji Listonic obecność marki na listach zakupów wzrosła prawie 7 -krotnie. Listonic to doskonałe miejsce do promowania marek nie tylko żywnościowych, ale również tych które są związane z gospodarstwem domowym. Pomimo którego okresu trwania kampanii prognozowana sprzedaż produktów marki wyniosła 80 tyś zł.

Całoroczna kampania sieci handlowej w Mojej Gazetce

Celem całorocznej promocji jednej z czołowych sieci handlowych jest przekierowanie użytkowników aplikacji Mojej Gazetki na stronę promocji reklamowanej sieci. Aby najbardziej efektywnie realizować te cele klient zdecydował się na model rozliczeń CPC (Cost per click). Działania reklamowe są prowadzone w mixie formatów, tak aby maksymalizować dotarcie i przekliki z aplikacji do gazetek reklamowanej sieci handlowej.

Grocery Magnet

Aby rozszerzyć zasięg naszych działań, stworzyliśmy autorskie DMP – Grocery Magnet, segmentujące użytkowników Listonic po produktach z list zakupów i preferencjach kulinarnych. DMP powstało na bazie danych z list zakupów Listonic. Zgromadziliśmy w informacje o  9 mln użytkowników. Możemy skierować do nich kampanię programatyczną (desktopową, mobile’ową oraz w aplikacjach). W tym celu stosujemy retargeting po preferencjach żywieniowych i zakupowych na bazie autorskich danych. Jest to zasięgowe uzupełnienie kampanii w aplikacjach.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Bądź na bieżąco w branży FMCG
i aplikacji zakupowych dzięki naszemu newsletterowi!

Udostępnij