Formaty natywne w aplikacji Listonic
Reklama

Formaty natywne w aplikacji Listonic

25 kwietnia, 2021

2 minuty

Czym są formaty natywne?

Formaty natywne w reklamie internetowej to formaty zaprojektowane tak, aby harmonijnie wpisywały się w wygląd i kontekst aplikacji lub strony internetowej, na której są wyświetlane. Ich celem jest zwiększenie zaangażowania użytkowników i uzyskanie wyższych wskaźników klikalności (CTR) poprzez stworzenie reklam, które są mniej intruzywne i bardziej atrakcyjne dla odbiorców. Formaty natywne są skuteczną strategią reklamową, ponieważ lepiej integrują się z treściami aplikacji, co sprzyja budowaniu świadomości marki i generowaniu interakcji. Stanowią efektywny sposób zapobiegania ślepoty bannerowej, czyli ignorowania tradycyjnych banerów reklamowych przez użytkowników.

Natywne formaty reklamowe w aplikacji Listonic

Aplikacja Listonic w swojej ofercie reklamowej posiada dwa formaty natywne:

  1. Linki tekstowe: reklamy w postaci tekstowych podpowiedzi, wyświetlane podczas wpisywania konkretnych produktów w wyszukiwarkę.
  2. Sugestie produktów: reklamy sugerujące konkretne produkty, które pojawiają się na liście zakupów użytkownika przy dodanych produktach.

Linki tekstowe

Wyświetlają się jako podpowiedź produktu z wybranej kategorii na aktualnie używanej liście zakupowej. Po kliknięciu w link użytkownik jest przekierowywany na landing page klienta. Linki tekstowe doskonale sprawdzają się w akcjach świadomościowych.

Formaty natywne Listonic

Sugestie produktów

Są targetowane w czasie rzeczywistym. W momencie, gdy użytkownik wpisuje produkt na listę zakupów, wyświetlana jest mu propozycja konkretnej marki tego produktu. Unikalną cechą sugestii produktów w Listonic jest to, że po kliknięciu pozostają one na liście zakupowej także po zakończeniu kampanii reklamowej, nie ingerując przy tym w listy użytkowników. Dzięki temu sugestie produktów są bardziej trwałe i skuteczne w budowaniu świadomości marki oraz zwiększaniu sprzedaży reklamowanych produktów.

 

Formaty natywne - sugestie produktów w Listonic

Te formaty natywne są skutecznym sposobem na dostarczanie reklam w sposób bardziej naturalny i nieintruzywny, co sprzyja lepszemu zaangażowaniu użytkowników oraz budowaniu świadomości marki.

Jeśli interesuje Cię współpraca reklamowa z Listonic ads – skontaktuj się z nami!

 

Sprawdź oferty reklamowe w pozostałych aplikacjach:

Udostępnij