Grocery Magnet: Kampanie video i display targetowane po preferencjach zakupowych użytkowników

Grocery Magnet: Kampanie video i display targetowane po preferencjach zakupowych użytkowników

10 czerwca, 2023

4 minuty

Czym jest Grocery Magnet

Grocery Magnet to nasze autorskie innowacyjne narzędzie, które umożliwia emisję reklamy retargetingowej, opartej na preferencjach zakupowych i kulinarnych użytkowników aplikacji do tworzenia list zakupów – Listonic. Gromadzimy informacje dotyczące preferencji aż 9 milionów osób. Pomagamy markom w prosty sposób znaleźć grupę docelową do szeroko zasięgowych kampanii produktowych. Realizujemy kampanie display i video, skierowane do segmentów osób kupujących na co dzień konkretne kategorie produktów np. wegańskie zamienniki, tabletki do zmywarki, pieluchy czy alkohole (etc.).

Grocery Magnet

Korzystamy z dwóch głównych źródeł danych:

  • Pierwszym źródłem danych są informacje pozyskane z samej aplikacji Listonic, dotyczące produktów dodawanych do list zakupów. Dzięki temu znamy preferencje zakupowe naszych grup odbiorców.
  • Drugim źródłem są dane pozyskane z portali kulinarnych. Otrzymujemy je dzięki przyciskom Listonic zamieszczonym na ponad 650 polskich portalach kulinarnych (np. przepisy.pl, portal Knorr’a). Przyciski umożliwiają użytkownikowi dodanie całego przepisu ze strony bezpośrednio do aplikacji Listonic. Nam, w celach reklamowych, pozwalają poznać jego preferencje kulinarne – jesteśmy w stanie zdefiniować fanów kuchni włoskiej, azjatyckiej czy mistrzów wypieków

Dzięki wykorzystaniu dwóch kompatybilnych źródeł danych, możemy dotrzeć z komunikatem reklamowym do osób, które zarówno robią zakupy spożywcze, jak i przygotowują posiłki, co czyni je istotnymi decydentami w zakupach dla całej rodziny.

Nasze dane są unikalne i nigdzie ich nie udostępniamy. Kampanię z ich wykorzystaniem można zamówić wyłącznie w Listonic ads.

Wykorzystywane dane

W reklamach Grocery Magnet wykorzystujemy dane o użytkownikach, które gromadzimy i przechowujemy we własnej specjalistycznej Platformie Zarządzania Danymi – DMP (Data Management Platform). Nasz autorski algorytm, oparty jest na analizie:

  •  milionów list zakupów, 
  • dziesiątek milionów produktów na listach, 
  • setek tysięcy przepisów i milionów składników,

co pozwala na skuteczną i precyzyjną emisję reklam. Pomagamy markom w prosty sposób dotrzeć do grupy docelowej, która jest aktywnie zainteresowana zakupem produktów z kategorii żywności, kosmetyków, artykułów gospodarstwa i chemii domowej, oraz AGD.

Dla przykładu: Reklamę karmy dla psów pokażemy tylko osobom, które realnie kupują karmę i akcesoria dla zwierząt

Przykładowe reklamy w Grocery Magnet

Zawsze dbamy o to, żeby używane przez nas narzędzia i technologie były zgodne z RODO. Nie gromadzimy danych osobowych – dane z aplikacji mobilnej (MAID) same w sobie uniemożliwiają bezpośrednią identyfikację usera. Dane cookie, których używamy, są pseudonimizowane, aby uniemożliwić identyfikację osobistą.

Jak działamy?

Kupujemy wyświetlenia reklamowe programatycznie, poprzez aukcje w czasie rzeczywistym (real-time bidding) na milionach stron internetowych. Stosujemy targetowanie oparte na danych zakupowych i kulinarnych, zgromadzone w naszym DMP. Naszym celem jest skupienie się na ludziach i ich zachowaniach, a nie na kategoriach stron internetowych czy demografii. Korzystamy z własnych danych i algorytmów do precyzyjnego ukierunkowania kampanii przed licytacją, a nasze placementy kupujemy na głównych giełdach reklamowych, w tym: Google, YouTube, Facebook, Pubmatic, Rubicon i Admeta. Dzięki temu docieramy do użytkownika Listonic w momencie gdy nie ma otwartej aplikacji. Na tej samej zasadzie docieramy również do stałych bywalców stron z przepisami. Reklamujemy im produkty które kupują lub regularnie używają do gotowania.

Reklamy wyświetlamy na stronach internetowych: na komputerze i w telefonie (desktop & mobile), a także w aplikacjach mobilnych.

Kampanie Grocery Magnet na różnych urzdzeniach

Modele rozliczeń dopasowujemy do celów kampanii i indywidualnych potrzeb klienta. Standardowe reklamy display można rozliczać w modelach:

  • CPM (cost per mile),
  • CPC (cost per click),
  • CPMV (cost per viewed thousand)

Reklamy video rozliczamy na dwa sposoby:

  • CPV (cost per view)
  • CPM (cost per mile)

Kompleksowe rozwiązanie Grocery Magnet

Grocery Magnet to skuteczne narzędzie reklamowe, gwarantujące dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej, które zwiększa rozpoznawalność marek w szerokiej 9-cio milionowej grupie odbiorców. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu i dostosowaniu formatów reklamowych, umożliwia efektywne wykorzystanie preferencji i zachowań użytkowników Listonic w celu zwiększenia brand awarness oraz ilości przejść na landing page klienta. Jesteśmy kompleksowym rozwiązaniem dla marek. Zarządzamy wszystkim od początku do końca. Dostarczamy raporty dotyczące postępów naszych kampanii, a klientom oferujemy śledzenie kampanii również za pomocą własnych kodów.

 

Sprawdź również:
Wpływ kampanii Listonic na preferencje zakupowe odbiorców

Udostępnij