Reklama na bazie preferencji zakupowych i kulinarnych? Grocery Magnet!

Reklama na bazie preferencji zakupowych i kulinarnych? Grocery Magnet!

13 sierpnia, 2021

3 minuty

Grocery Magnet

Grocery Magnet nasze autorskie narzędzie, które daje możliwość emisji reklamy retargetingowej, na bazie preferencji zakupowych i kulinarnych użytkowników Listonic. Są to szeroko zasięgowe działania – w naszym systemie mamy informacje o preferencjach zakupowych9 mln osób.

Pomagamy markom w prosty sposób znaleźć grupę docelową, o której wiemy, że jest zakupowo zainteresowana produktami z różnych kategorii. Realizujemy na bazie tego narzędzia kampanie dla producentów żywności, kosmetyków, artykułów gospodarstwa i chemii domowej, ale także AGD czy motoryzacji. To wszystko dzięki temu, że użytkownicy Listonic planują zakupy z różnych kategorii. Docieramy do nich wyświetlając bannery konkretnych produktów. Jeśli osoba poszukiwała przepisów na ciasta, jesteśmy w stanie wrócić do niej z propozycjami produktów do pieczenia ciast. A jeśli szukamy pasjonatów grillowania, z łatwością dotrzemy do osób, których zainteresuje reklama produktów na grilla.

Zasięg kampanii jest generowany dzięki zakupowi programatycznemu bazującym na naszych danych o użytkownikach, które od 8 lat gromadzimy w naszym DMP. Nasz autorski algorytm, będący owocem wielu lat działań na styku kulinariów, list zakupów i handlu analizuje:

  • miliony list zakupów i dziesiątki milionów produktów na listach,
  • setki tysięcy przepisów i miliony składników,
  • ruch na dużej części polskiego internetu kulinarnego.

Dzięki Grocery Magnet reklama dociera do użytkownika wykorzystującego na co dzień produkty analogiczne do reklamowanego.

Bannery w Interncie

Kreacje reklamowe Grocery Magnet wyświetlane są w miejscach, gdzie pokazują się reklamy z sieci Google, Facebook, Adexon, YouTube i 50 innych. Dostępny jest mix formatów w wymiarach 750×100, 750×200, 750×300, 930×180, 970×250, 300×600, 160×600, 120×600, 300×250 i 728×90.

Przykładowe realizacje

Formaty reklamowe w Grocery Magnet wyświetlają się również w formatach dostosowanych do telefonów komórkowych dzięki czemu docierają do większej liczby odbiorców. Reklamy Pedigree oraz Winiary wyświetlały się na stronach internetowych tematycznie powiązanych ze zwierzętami oraz przygotowaniami do świąt. Celem kampanii był wzrost sprzedaży oraz rozpoznawalności marek.

Kampania Pedigree

Kampania Winiary

Marka Uncle Bens jako główny cel kampanii wybrała kreowanie wizerunku. Postawiła na działania szeroko zasięgowe, wybierając reklamę na portalach kulinarnych. W ten sposób reklamy Uncle Bens trafiały do użytkowników poszukujących inspiracji kulinarnych.

Reklama Uncle Bens

Podobną taktykę marketingową przyjęła Biedronka podczas reklamowania produktów portugalskich. Celem kampanii było zwiększenie sprzedaży reklamowanych produktów poprzez zainspirowanie użytkowników do przygotowania dań popularnych za granicą.

Reklama biedronka

W celu zwiększenia świadomości odbiorców i budowanie pozytywnego wizerunku marki, reklama sieci handlowej Netto wyświetlała się na portalach informacyjnych. Działania miały na celu dotarcie do możliwie jak największej grupy odbiorców.

Reklama Netto

Podobne działania podjęła marka Electrolux podczas promocji swoich nowych urządzeń kuchennych. Bannery na portalach informacyjnych komunikowały użytkowników o najnowszych rozwiązaniach firmy Electrolux z kategorii dużego AGD.

Banner Electrolux

Sprawdź przykłady i efekty kampanii prowadzonych w innych mediach Listonic

Udostępnij