Jaką herbatę wybieramy na jesienno-zimowe wieczory? Ranking marek herbaty
FMCG

Jaką herbatę wybieramy na jesienno-zimowe wieczory? Ranking marek herbaty

10 listopada, 2021

2 minuty

Dawniej uważano ją za używkę lub produkt bez wartości odżywczej, obecnie nie mamy wątpliwości, że picie jej nie szkodzi, a wręcz przeciwnie – może przynieść korzyści dla zdrowia. Najchętniej pijana w okresie jesienno – zimowym, czarna i ekspresowa.

Herbata, bo właśnie o niej mowa, jest jednym z najpopularniejszych napojów w naszym kraju. Jeśli chodzi o spożycie herbaty to należy zauważyć, że wyprzedzamy w rankingu samych Chińczyków [źródło]. Sercami Polaków zawładnęła herbata czarna, pijana w kubku z dodatkiem cukru oraz cytryny. W wielu polskich domach to must-have nie tylko na chłodne jesienne wieczory! To, po jakie marki herbaty sięgamy najczęściej, przedstawia nasza najnowsza analiza list zakupów.

Najpopularniejsze marki herbaty w Polsce

Od samego początku 2021 roku, marka Lipton bije na głowę swoich konkurentów i jest dodawana do list zakupów ponad 6 razy częściej niż jej najwięksi przeciwnicy. Procentowy udział marki Lipton na listach zakupów na tle samego hasła “herbata” wynosi 27,8%!

Drugie miejsce na podium zajmuje marka Saga, a nie tak daleko za nią plasuje się Dilmah, których udział procentowy na listach zakupów względem innych marek konkurencyjnych wynosi kolejno 9% i 7%. Tuż za podium, dość niespodziewanie, znalazła się marka Remsey, miejsce piąte natomiast przypada herbacie Minutka.

Ranking herbaty - najpopularniejsze marki herbat

A jak z różnorodnością?

Pomimo tego, że na rynku pojawia się coraz więcej herbat gatunkowych oraz smakowych z całego świata, wciąż lubujemy się w czarnej herbacie, co nie znaczy jednak, że zamykamy się na inne typy. W 2021 roku chętnie sięgamy po herbatę zieloną oraz owocową, na czwartym miejscu wśród najchętniej pitych naparów znajduje się melisa, a tuż za nią rumianek

Ranking herbat - najpopularniejsze rodzaje herbaty

Nasi analitycy nie byliby sobą, gdyby nie porównali zeszłorocznego okresu jesienno – zimowego do obecnego. Z danych wynika, że coraz częściej sięgamy po herbatę białą (+29%) oraz matchę (+42%). Kto wie, czy nie zobaczymy ich na podium w przyszłym roku?


Przeczytaj również:
Czekolada – jakie marki wybieramy najczęściej?
Słodycze czy znicze? Przedstawiamy jak Polacy planowali zakupy na Halloween i Wszystkich Świętych

Udostępnij