Listonic: mobilna lista zakupów
Reklama

Listonic: mobilna lista zakupów

15 kwietnia, 2021

4 minuty

Listonic

Listonic to mobilna lista zakupów, która doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych. Dzięki synchronizacji pomiędzy wieloma urządzeniami oraz wsparciu serwisu www, aplikacja ta umożliwia wygodne planowanie i realizację zakupów niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Możesz korzystać z Listonic zarówno na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, jak i przez stronę internetową na dowolnym urządzeniu.

Pobierz aplikację Listonic na iOS lub Android oraz sprawdź stronę www.

Mobilna lista zakupów na Android i iOS

Oferując wiele przydatnych funkcji, Listonic sprawia, że zakupy stają się jeszcze bardziej efektywne i przyjemne. Możesz łatwo współdzielić listę zakupów z innymi użytkownikami oraz przeglądać aktualne oferty promocyjne sieci handlowych. Dodatkowo, podpowiedzi produktów AI pomogą Ci szybciej tworzyć listy, a używanie dodawania głosowego pozwoli na podyktowanie całej listy zakupów na raz. Produkty na liście automatycznie grupują się w kategorie i układają według sklepowych alejek tak, aby zakupy przebiegały sprawnie.

Krótka historia aplikacji

Pomysł na Listonic narodził się w umysłach trzech przyjaciół, studentów informatyki na Politechnice Łódzkiej, którzy postanowili zmierzyć się z prostymi wyzwaniami codziennych zakupów. Z myślą o wygodzie i efektywności, stworzyli listę zakupów w wersji cyfrowej. Po sukcesie programu zarówno na uczelni jak i wśród swoich znajomych, postanowili przekuć ten pomysł w biznes. W 2010 roku powstała firma Listonic, która szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich startupów. Obecnie aplikacja jest używana przez miliony osób na całym świecie i została przetłumaczona na ponad 40 języków.

Użytkownicy Listonic

Głównymi użytkownikami Listonic są osoby w wieku 25-45 lat, z czego niemal 60% stanowią kobiety. Do grona użytkowników aplikacji należą decydenci, którzy regularnie planują zakupy dla swojego gospodarstwa domowego i zarządzają budżetem domowym. Aplikacja Listonic towarzyszy im przez cały proces zakupowy – od planowania do realizacji.

Możliwości reklamowe w aplikacji Listonic

Reklama w Listonic to  realny wpływ na decyzje zakupowe użytkowników. To szansa dla reklamodawców na skuteczne promowanie marek i produktów w kontekście zakupów FMCG (i nie tylko). Reklamodawcy mogą dotrzeć do użytkowników w różnych momentach ich ścieżki zakupowej, inspirując ich do wyboru konkretnych produktów. Nasze formaty reklamowe są idealnie dopasowane do wyglądu aplikacji, nie przeszkadzając w swobodnym użytkowaniu, a zaawansowane opcje targetowania (w zależności od ich lokalizacji czy historii zakupów) pozwalają na dotarcie do wybranej grupy odbiorców.

Aplikacja umożliwia umieszczanie kreacji reklamowych na różnych formatach, takich jak banner ATL, ad story czy hero banner, każdy z nich mając swoje unikatowe właściwości.

Formaty reklamowe

Banner

W aplikacji Listonic występuje w dwóch wariantach: standardowym i expand. Standardowy banner znajduje się pod listą zakupów, natomiast w wersji expand rozwija się dodatkowo wraz ze scrollowaniem listy zakupów, eksponując ofertę reklamową w sposób bardziej wyrazisty.

Banner expand Listonic

Banner ATL

Banner ATL (add-to-list) wyróżnia się możliwością dodawania produktów prosto z reklamy do listy zakupów. Po kliknięciu w plusik przy reklamie produkt automatycznie pojawia się na liście zakupów użytkownika.

Banner ATL expand Listonic

Ad-Story

Umożliwia interaktywną prezentację produktów, wyświetlając do 5 różnych reklam w ramach jednej odsłony. Kreacje automatycznie zmieniają się (lub mogą być przeklikiwane ręcznie przez użytkownika), tworząc efekt dynamicznej opowieści, podobnie jak w przypadku Instagram Stories. Ad-Story, podobnie jak bannery, występuje również w wersji ATL.

Ad story Listonic

Hero banner

Format wizerunkowy wyświetlany na stronie głównej aplikacji Listonic. Dociera do pełnego zasięgu aplikacji, zapewniając maksymalną widoczność reklamy.

Hero Banner Listonic

Formaty natywne – Linki tekstowe i sugestie produktów

Wpisują się w wygląd aplikacji, zapewniając naturalny wygląd i wysoki wskaźnik CTR. Sugestie produktów są wyświetlane w czasie rzeczywistym, umożliwiając dodawanie produktów bezpośrednio z listy zakupów. Linki tekstowe przekierowują użytkownika na landing page klienta po kliknięciu.

Formaty natywne Listonic

Udostępnij