Listonic – inteligentna lista zakupów
Reklama

Listonic – inteligentna lista zakupów

15 kwietnia, 2021

5 minut

Listonic

Listonic to wygodna lista zakupów, która pomoże Tobie i Twojej rodzinie szybciej i sprawniej planować zakupy. Z Listonic możesz korzystać zarówno za pomocą strony www jak i aplikacji na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych mobile. Aplikacja Listonic ma ponad 10 milionów pobrań i dostępna jest w ponad 35 językach na całym świecie.

Pobierz Listonic na iOS lub Android.

Krótka historia aplikacji

Pomysł na Listonic został stworzony przez trzech przyjaciół, którzy spotkali się na Politechnice Łódzkiej, studiując informatykę w czasach, gdy telefony z klapką i polifoniczne dzwonki były szczytem marzeń. Mieszkając razem w trakcie Erasmusowego wyjazdu, napotkali pewne problemy: podczas robienia zakupów zapominali kupić część produktów, albo z kolei kupowali rzeczy, które już mieli. Postanowili zmierzyć się z tymi prostymi wyzwaniami, wymyślając listę zakupów w wersji cyfrowej. Prace nad aplikacją kontynuowali po powrocie do Polski, a za swój studencki projekt zdobyli nawet parę nagród. Gdy mobilna rewolucja stała się faktem, chłopaki postanowili przekuć swój studencki pomysł w biznes. Firma Listonic, którą założyli prawie 10 lat temu, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich startupów. Teraz ta prosta lista zakupów jest używana przez miliony osób i została przetłumaczona na ponad 40 języków. Trio nadal rozwija aplikację i zarządza firmą. Ich celem jest tworzenie aplikacji, które pomagają w mądrych zakupach.

Najważniejsze funkcje Listonic

Listonic wprowadza niewielkie choć znaczące zmiany w życiu użytkownika, ułatwiając tworzenie list zakupowych i usprawniając proces zaopatrzenia. Zakupy z mobilną listą zakupów są szybsze, bezpieczniejsze i pomagają zaplanować budżet. Dlatego aplikacja jest przejrzysta i łatwa w użyciu, a jednocześnie naładowana przydatnymi funkcjami. Najnowsze technologie wykorzystywane są, aby dostarczyć funkcjonalną i prostą w użyciu listę zakupów. Wszystko po to, by zakupy można było robić szybciej i bez zbędnego wysiłku.

Przykładowe funkcje Listonic:

 • tworzenie wielu list zakupów w jednym miejscu – koniec z zaginionymi kartkami z listą zakupów,
 • układanie listy według kategorii produktów – dzięki uporządkowaniu widokowi, zabierzesz z półki wszystkie produkty, których potrzebujesz, koniec z zawracaniem w alejce,
 • współdzielenie list zakupowych z innymi – nie musisz pamiętać o wszystkim, niech inni domownicy dopiszą swoje potrzeby,
 • widok cen – dodawaj ceny do produktów, aby wiedzieć ile wydasz na zakupy.

Listonic, a współpraca z reklamodawcami

Listonic współpracuje nie tylko z reklamodawcami FMCG, ale również z innymi branżami, jak np. handel, motoryzacja, finanse, RTV/AGD. Dzięki Listonic reklama dociera do użytkowników zarówno na etapie planowania, jak i realizacji zakupów.

Listonic Ads to zespół, który rozumie oczekiwania Klienta i potrafi skutecznie dobrać rozwiązania do celów kampanii. Dla nas ważna jest także szybka reakcja na zgłaszane potrzeby. To wszystko powoduje, że całość współpracy oceniam bardzo dobrze. – Tomasz Chełmecki, CEO, youwillsee.pl

Możliwości reklamowe Listonic

Inteligenta lista zakupów Listonic oferuje szeroką gamę formatów reklamowych, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Listonic umożliwia umieszczanie kreacji reklamowych na formatach takich jak:

 • banner,
 • banner add-to-list (ATL),
 • hero banner,
 • formaty natywne – linki tekstowe, sugestie produktu.

Banner to format, który w głównej mierze pomaga w budowaniu wizerunku marki. Wersja expand wpływa wizerunkowo na odbiorcę i zwiększa zapamiętywalność kreacji.

Banner w Listonic

Banner w Listonic

Banner ATL – zarówno w wersji standardowej jak i expand – posiada przycisk, który po dotknięciu automatycznie dodaje reklamowany produkt do listy zakupów. Reklama na bannerach ATL znacząco wpływa na zwiększenie sprzedaży w kampaniach produktowych.

Reklama na listach zakupów Listonic

Reklama na listach zakupów Listonic

W obecnych czasach smartfony, za pomocą których użytkownicy korzystają z aplikacji są zróżnicowane pod względem wielkości. Dopasowując się do obecnych trendów, zarówno bannery jak i bannery ATL mogą wyświetlać się w tzw. strefie big, czyli dopasowując się do wielkości ekranu dużego smartfona.

Reklama na listach zakupów Listonic

Reklama na listach zakupów Listonic

Hero banner to najnowszy format reklamowy Listonic, który wyświetla się na stronie głównej aplikacji. Więcej o hero bannerze tutaj – LINK

Banner Listonic

Sugestie produktu pokazują się przy dodawaniu produktów do list zakupów, linki tekstowe natomiast są wyświetlane już na liście zakupów. Więcej o właściwościach formatów natywnych tutaj – LINK.

Skuteczność kampanii reklamowych w Listonic

Listonic to doskonałe miejsce na promocję marki, jak i brandów pod jej szyldem.

Ogólne statystyki aplikacji:

 • 10 mln pobrań
 • 250 tys unikalnych użytkowników w Polsce
 • 2,3 mln sesji miesięcznie w Polsce

Z dostępem do tak szerokiego grona odbiorców można śmiało planować kampanie. Zespół naszych doświadczonych sprzedawców i zespół obsługi dokładają wszelkich starań, aby wyniki były jak najlepsze. Świadczą o tym nasze wyniki za ostatnie pół roku i słowa naszych klientów.

 1. Średni CTR nawet powyżej 2%!
 2. 150 000 dodań produktów do list zakupów – dzięki kampaniom
 3. Wzrosty sprzedaży aż 37x
 4. Setki milionów odsłon reklam dostępnych każdego miesiąca w aplikacjach
 5. Wzrost popularności marki na listach, od kilkunastu do kilkudziesięciu procent

W działaniach reklamowych dla naszych klientów szukamy wydawców z ciekawymi produktami oraz z elastycznym podejściem do współpracy. Zespół Listonic wyróżnia się profesjonalnym podejściem oraz zawsze sympatyczną obsługą. Rzetelna realizacja projektów oraz kompleksowe raporty, często wychodzące poza rynkowe standardy, sprawiają, że polecamy ich jako pewnego partnera. – Tomasz Płatek

Udostępnij