Który majonez najlepszy na święta? Ranking
FMCG

Który majonez najlepszy na święta? Ranking

29 marca, 2023

2 minuty

Majonez – nieodłączny element świątecznych stołów i kluczowy składnik kultowej sałatki jarzynowej. Choć można by się kłócić w nieskończoność, czy do owej sałatki dodaje się jabłko, cebulę, czy nawet kukurydzę, to nie o tym podziale społeczeństwa piszemy w artykule…

Wybór majonezów na rynku jest coraz większy, ale walka między fanami Kieleckiego i Winiary trwa nieprzerwanie. Nie ma w Polsce chyba bardziej podzielonej społeczności niż ludzie wybierający majonez. Bo jak to tak – na świątecznym stole postawić Winiary zamiast Kieleckiego? Nie do pomyślenia! A może jednak? Przecież to TYLKO majonez… a może nie tylko?

Wielu z nas twierdzi, że to właśnie ich ulubiony produkt jest najlepszy i żaden inny nie jest w stanie go zastąpić. Nie brakuje również tych, którzy uważają, że majonez to największe zło i najlepiej zrezygnować z niego całkowicie.

A jak uważają użytkownicy aplikacji Listonic?

Majonez na listach zakupów

Użytkownicy Listonic nie wyobrażają sobie świąt bez majonezu. Zarówno w okresie Wielkanocnym, jak i Bożonarodzeniowym, liczba dodań tego produktu do list zakupów szybuje w górę. Przed Wielkanocą dodajemy do naszych list ponad 50% więcej majonezu niż w pozostałych miesiącach. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, różnica ta wynosi od 75% do ponad 100%.

Popyt na majonez

 

Najwięcej majonezu dodaliśmy do list zakupów w grudniu 2022 – ponad dwukrotnie więcej niż w listopadzie tego samego roku i 12,6% więcej niż w okresie Bożonarodzeniowym 2021.

Podczas przygotowań do świąt Wielkanocnych 2022 planowaliśmy zakup tego produktu 12,9% częściej niż rok wcześniej. Czy Wielkanoc 2023 również zaowocuje wzrostem majonezu w Listonic? Wszystkie znaki na to wskazują 😉

Kielecki czy Winiary?

Przeprowadziliśmy również analizę popularności poszczególnych marek majonezu na listach zakupów i wyniki są jednoznaczne. Liderem dla użytkowników Listonic jest Majonez Kielecki, który zyskuje prawie dwukrotnie wyższy udział wśród marek niż Winiary. Na podium najpopularniejszych majonezów poza Kieleckimi Winiary, plasuje się również Hellmann’s.

Udział procentowy poszczególnych marek majonezu na listach zakupów Listonic

Ranking marek majonezu

Ranking marek majonezu

Niezależnie od naszych wyborów majonezowych, warto pamiętać, że to nie jedyny produkt, który wpływa na świąteczny nastrój i smak potraw. Więc może czas zakończyć tę wojnę o majonez i skupić się na tym, co naprawdę się liczy – na spędzeniu czasu z najbliższymi, dobrej zabawie i pysznym jedzeniu?

Jeśli interesuje Cię więcej analiz i rankingów marek, sprawdź inne opracowania:
Ranking Popularności Marek FMCG
Jakie jogurty najczęściej kupują Polacy?

Udostępnij