Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

25 kwietnia, 2021

2 minuty

Formaty natywne w aplikacji Listonic

Formaty natywne w reklamie mobilnej doskonale wtapiają się w design i kontekst aplikacji, zapewniając naturalny wygląd i wysoki wskaźnik CTR. Zobacz jak wyglądają formaty natywne w aplikacji Listonic!

Czytaj dalej

17 kwietnia, 2021

2 minuty

Waterful: Pij wodę regularnie

Waterful to aplikacja, która pomaga użytkownikom utrzymać właściwe nawodnienie. Oferuje wyzwania, odznaki oraz spersonalizowane przypomnienia, które ułatwiają utrzymanie motywacji i osiągnięcie celu. Sprawdź możliwości reklamowe aplikacji Waterful!

Czytaj dalej

16 kwietnia, 2021

2 minuty

Momly: Moja ciąża tydzień po tygodniu

Aplikacja Momly prowadzi przyszłe mamy krok po kroku przez cały okres ciąży, umożliwiając kontrolowanie stanu zdrowia oraz monitorowanie rozwoju płodu. Dzięki niej można śledzić wiele istotnych parametrów przez wszystkie trzy trymestry ciąży. Poznaj możliwości reklamowe aplikacji Momly!

Czytaj dalej

15 kwietnia, 2021

4 minuty

Listonic: mobilna lista zakupów

Listonic to mobilna lista zakupów, która doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych. Umożliwia wygodne planowanie i realizację zakupów niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Sprawdź jej możliwości reklamowe!

Czytaj dalej

14 kwietnia, 2021

3 minuty

Moja Gazetka: Aktualne gazetki promocyjne sieci handlowych

W Mojej Gazetce znajdziesz codziennie aktualizowane gazetki i promocje z setek sklepów, drogerii czy sieci handlowych. Ponad 120 sklepów w 15 kategoriach! Codziennie tysiące użytkowników szukają inspiracji i z ciekawością przeglądają nowe produkty. Poznaj możliwości reklamowe Mojej Gazetki!

Czytaj dalej

1 czerwca, 2020

3 minuty

Produkty i marki FMCG i CPG

FMCG (Fast-moving consumer goods, stosowane w Europie) i CPG (Consumer Packaged Goods, stosowane w USA), po polsku to grupa produktów szybkozbywalnych lub szybkorotujących. Najprostsza definicja tej grupy produktów – to wszystko, co możemy kupić w supermarkecie.

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.