Prowadząc kampanie reklamowe w Listonic, Mojej Gazetce oraz w Grocery Magnet można:
- targetować po historii zakupowej, np. kierować komunikację do osób, które kupują ryby, pieluszki, czy produkty do golenia.
- pokazywać komunikaty reklamowe w kontekście gazetek wybranych sieci handlowych, np.: tylko w gazetkach Biedronki i Lidla, w gazetkach drogerii, wszędzie, ale nie w gazetkach Auchan.
- pokazywać reklamy w kontekście produktów: np. chipsy przy piwie.
- pokazywanie reklamy w momencie kiedy konsument wpisuje co chce kupić. Tak jak w wynikach wyszukiwania Google. Konsument wpisuje szampon. Producent podpowiada jaki to mógłby to być szampon i dlaczego właśnie ten.
W Grocery Magnet możemy targetować grupy osób odpowiadających za zakupy w swoich domach, szukających agd, elektroniki, posiadaczy psów i kotów czy wszelkich nowości FMCG.
Powyższe wypunktowanie pokazuje kawałek obrazu możliwości targetowania behawioralnego oraz kontekstowego Listonic Ads.
Większość kampanii reklamowych nie wymaga targetowania, wręcz może tracić na targetowaniu. Najczęściej reklamowane produktów są potrzebne w prawie każdym domu: np. makaron, proszek do prania, soki, mrożonki, podstawowe kosmetyki (mydła, czy szampony).
Rozważmy reklamę makaronu i prowadzenie kampanii reklamowej targetowanej po historii zakupowej: Jeśli konsument kiedyś dodał na listę zakupów makaron, to będziemy pokazywać mu reklamę makaronu. Brzmi świenie, ale … w rezultacie pominiemy dużą grupę ludzi:
- shopperów, którzy korzystają z aplikacji od niedawna i nie zbudowali jeszcze historii zakupowej,
- shopperów, którzy do tej pory nie dodawali na listę makaronu, dlatego, że kupują go impulsowo, mają większe zapasy, lub jako non-perishable kupują go głównie przez Internet.