nowości FMCG

Najświeższe informacje z branży FMCG i reklamy digital

Aktualności z branży spożywczej, handlu detalicznego, retail, reklamy, a także aplikacji zakupowych.
Chcesz na bieżąco śledzić nowości FMCG? Zapraszamy do lektury!

13 grudnia, 2023

3 minuty

Bannery reklamowe w aplikacji Listonic

Listonic kroczy naprzód, oferując atrakcyjne i niestandardowe bannery reklamowe, wzbogacone o funkcje, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także przynoszą realne korzyści użytkownikom i reklamodawcom.

Czytaj dalej

13 października, 2023

5 minut

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w marketingu: zalety, wady i zagrożenia

Dzięki zaawansowanym algorytmom i możliwościom analizy danych, AI oferuje nowe możliwości dla przedsiębiorstw, które chcą lepiej zrozumieć swoich klientów, dostosować swoje działania i osiągnąć lepsze wyniki. W poniższym artykule omawiamy, jakie możliwości niesie ze sobą wykorzystanie AI w marketingu, a także analizujemy zalety, wady i zagrożenia związane z tą praktyką.

Czytaj dalej

29 września, 2023

3 minuty

Jakie są ulubione owoce Polaków? Analiza list zakupów lato 2023

Wakacje to czas, w którym mamy do wyboru wiele świeżych i (względnie) tanich owoców. Począwszy od pierwszych truskawek, czereśni i arbuzów w czerwcu, przez m.in. borówki, maliny, nektarynki w lipcu i sierpniu. Właśnie dane z tych trzech miesięcy — od czerwca do sierpnia — sprawdziliśmy pod kątem najczęściej wpisywanych na listę zakupów świeżych owoców wśród użytkowników aplikacji Listonic.

Czytaj dalej

29 września, 2023

3 minuty

Fangol dołącza do drużyny Listonic ads! Nowa oferta reklamowa w świecie sportu

Fangol dołącza do drużyny Listonic, tworząc niepowtarzalną okazję dla reklamodawców. To miejsce, gdzie sport łączy się z pasją, a Twoja reklama może strzelić gola! Skorzystaj z tej unikalnej okazji i dołącz do nas już teraz. Razem z Listonic i Fangolem możemy osiągnąć prawdziwe mistrzostwo w reklamie sportowej.

Czytaj dalej

5 września, 2023

2 minuty

Interaktywny format „Ad-Story” – kolejna nowość w aplikacji Listonic

"Ad-Story" to innowacyjny format reklamowy czerpiący inspirację z mechanizmu Instagram Stories. Dzięki możliwości prezentacji kilku różnych kreacji w jednym bannerze, reklamodawcy mogą skutecznie docierać do swoich odbiorców, zachęcając ich do interakcji i dodawania produktów do listy zakupów. Ten dynamiczny format przynosi nową jakość do świata reklamy i zapowiada rewolucję w sposobie komunikacji marek z konsumentami.

Czytaj dalej

25 sierpnia, 2023

4 minuty

Programmatic a direct – różnice

Programmatic to rewolucyjny model zakupu reklam, który zasadniczo różni się od tradycyjnego modelu zakupu reklam. W tym artykule przyjrzymy się głównym różnicom między reklamą programmatic a tradycyjnym modelem, ukazując unikalne zalety obu tych podejść.

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  Reklamy na listach zakupów i w gazetkach: FAQ

  Najczęściej zadawane pytania o reklamy w Listonic, Mojej Gazetce i Grocery Magnet.

  Co znajdziesz w aktualnościach Listonic ads?

  Najnowsze informacje z branży spożywczej, handlu detalicznego, retail, reklamy, aplikacji zakupowych a także wszelkie nowości FMCG.

  Jakie są najczęstsze kampanie reklamowe Listonic Ads?

  Sprzedajemy reklamy w listach zakupów Listonic, w aplikacji gazetkowej Moja Gazetka i kampanie prowadzone w sposób programatyczny bazując na danych Listonic i danych od partnerów: Grocery Magnet. Najczęściej reklamujemy produkty, które znajdziesz w sklepach spożywczych i same sieci sklepów spożywczych.

  Pracujemy z:

  • markami jedzenia i napojów, w tym słonych i słodkich przekąsek, piwa, soków, wody, napojów gazowanych, produktów mrożonych, dań gotowych, nabiału i jogurtów, słodyczy, ryb, mięsa, kawy i herbaty, sosów i przypraw, jedzenia dla niemowlaków i dzieci, produktów fit i wege, olejów i oliw, wszystkimi producentami nowości FMCG.
  • spożywczymi sieciami handlowymi, ale także home and garden i z drogeriami oraz convenience/proximity.
  • markami kosmetyków i środków czystości – homecare: mydła, szampony, kremy (dla kobiet i mężczyzn) środki i przybory do golenia, tabletki do zmywarek, płyny do mycia szyb, prania, płukania, zmiękczania tkanin, produkty do czyszczenia toalet.
  • producentami karmy i produktów dla zwierząt, szczególnie psów i kotów.

  A także z:

  • branżą finansową: z bankami, ubezpieczycielami, rozwiązaniami płatniczymi.
  • branżą telekomunikacyjną: z sieciami telefonii komórkowej, z naciskiem na nową ofertę i dedykowane oferty rodzinne.
  • z branżą rozrywką:  platformami streamingowymi, telewizjami, i producentami filmowymi,
  • branżą agd oraz elektroniki, w tym z małym i dużym agd: producentami  kuchenek, odkurzaczy, czajników, ekspresów do kawy, telewizorów, smartfonów i smartwatchy.

  Media Listonic Ads docierają do decydentów zakupowych w gospodarstwach domowych w krytycznym momencie podejmowania decyzji zakupowych.

  Jakie targetowania poza babyfood i petfood są możliwe?

  Prowadząc kampanie reklamowe w Listonic, Mojej Gazetce oraz w Grocery Magnet można:

  • targetować po historii zakupowej, np. kierować komunikację do osób, które kupują ryby, pieluszki, czy produkty do golenia.
  • pokazywać komunikaty reklamowe w kontekście gazetek wybranych sieci handlowych, np.: tylko w gazetkach Biedronki i Lidla, w gazetkach drogerii, wszędzie, ale nie w gazetkach Auchan.
  • pokazywać reklamy w kontekście produktów: np. chipsy przy piwie.
  • pokazywanie reklamy w momencie kiedy konsument wpisuje co chce kupić. Tak jak w wynikach wyszukiwania Google. Konsument wpisuje szampon. Producent podpowiada jaki to mógłby to być szampon i dlaczego właśnie ten.

  W Grocery Magnet możemy targetować grupy osób odpowiadających za zakupy w swoich domach, szukających agd, elektroniki, posiadaczy psów i kotów czy wszelkich nowości FMCG.

  Powyższe wypunktowanie pokazuje kawałek obrazu możliwości targetowania behawioralnego oraz kontekstowego Listonic Ads.

  Większość kampanii reklamowych nie wymaga targetowania, wręcz może tracić na targetowaniu. Najczęściej reklamowane produktów są potrzebne w prawie każdym domu: np. makaron, proszek do prania, soki, mrożonki, podstawowe kosmetyki (mydła, czy szampony).

  Rozważmy reklamę makaronu i prowadzenie kampanii reklamowej targetowanej po historii zakupowej: Jeśli konsument kiedyś dodał na listę zakupów makaron, to będziemy pokazywać mu reklamę makaronu. Brzmi świenie, ale … w rezultacie pominiemy dużą grupę ludzi:

  • shopperów, którzy korzystają z aplikacji od niedawna i nie zbudowali jeszcze historii zakupowej,
  • shopperów, którzy do tej pory nie dodawali na listę makaronu, dlatego, że kupują go impulsowo, mają większe zapasy, lub jako non-perishable kupują go głównie przez Internet.