Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

5 września, 2023

2 minuty

Ad-Story: Interaktywny format reklamowy w aplikacji Listonic

Ad-Story to innowacyjny format reklamowy czerpiący inspirację z mechanizmu Instagram Stories. Dzięki możliwości prezentacji kilku różnych kreacji w jednym bannerze, reklamodawcy mogą skutecznie docierać do swoich odbiorców, zachęcając ich do interakcji i dodawania produktów do listy zakupów. Ten dynamiczny format przynosi nową jakość do świata reklamy i zapowiada rewolucję w sposobie komunikacji marek z konsumentami.

Czytaj dalej

25 sierpnia, 2023

4 minuty

Programmatic a direct – różnice

Programmatic to rewolucyjny model zakupu reklam, który zasadniczo różni się od tradycyjnego modelu zakupu reklam. W tym artykule przyjrzymy się głównym różnicom między reklamą programmatic a tradycyjnym modelem, ukazując unikalne zalety obu tych podejść.

Czytaj dalej

17 sierpnia, 2023

6 minut

Reklama programmatic – najważniejsze cechy

Programmatic to w pełni zautomatyzowany system zakupu i sprzedaży powierzchni reklamowej w Internecie. Zapewnia szeroki zasięg reklam, zaawansowane możliwości targetowania, oraz umożliwia analizę i optymalizację danych i wyników w czasie rzeczywistym. W tym artykule wyjaśniamy na czym polega reklama programmatic i w czym tkwi jej fenomen.

Czytaj dalej

8 sierpnia, 2023

2 minuty

Brand Performance: darmowe narzędzie do monitorowania popularności marek

Brand Performance to autorskie narzędzie od Listonic ads, które dostarcza wartościowych informacji, dzięki którym sprawdzisz, jakie marki są najczęściej wybierane przez klientów w danej kategorii produktowej. Ponadto zobaczysz, jak dużo produktów danej marki faktycznie trafia na listy zakupów Polaków względem marek konkurencji.

Czytaj dalej

17 lipca, 2023

3 minuty

Bez cukru, proteinowe, light – czy Polacy są fit?

WHO postanowiło zbadać wpływ aspartamu (słodzika powszechnie stosowanego  w produktach spożywczych zamiast cukru) na ryzyko zachorowania na raka. Opierając się o dane z aplikacji Listonic postanowiliśmy sprawdzić, czy dynamicznie rozwijająca się kategoria produktów fit wpisała się na stałe w listy zakupów Polaków.

Czytaj dalej

10 czerwca, 2023

4 minuty

Grocery Magnet: Kampanie video i display targetowane po preferencjach zakupowych użytkowników

Dzięki temu autorskiemu narzędziu jesteśmy w stanie prowadzić efektywne, szeroko zasięgowe kampanie dla producentów produktów z kategorii food i non-food. Poznaj możliwości reklamowe Grocery Magnet!

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.