Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

10 czerwca, 2023

4 minuty

Grocery Magnet: Kampanie video i display targetowane po preferencjach zakupowych użytkowników

Dzięki temu autorskiemu narzędziu jesteśmy w stanie prowadzić efektywne, szeroko zasięgowe kampanie dla producentów produktów z kategorii food i non-food. Poznaj możliwości reklamowe Grocery Magnet!

Czytaj dalej

8 maja, 2023

7 minut

Optymalizacja kampanii online

Optymalizacja kampanii online to nieodzowny element dzisiejszego świata marketingu. Jest kluczowa dla prowadzenia skutecznych działań reklamowych i może przynieść znaczący wzrost sprzedaży oraz poprawę wizerunku marki. W tym artykule omawiamy proces optymalizacji kampanii online, a także przedstawiamy najlepsze praktyki, które pomogą w osiągnięciu zamierzonych celów.

Czytaj dalej

24 kwietnia, 2023

3 minuty

Ranking piwa – najpopularniejsze marki w Polsce

Najczęściej po piwo sięgamy na majówkę i podczas letnich upałów, ale na listach zakupów pojawia się również i zimą. A co z wyborem marki? W tym artykule postanowiliśmy to zbadać i przedstawić ranking najpopularniejszych marek piwa w Polsce.

Czytaj dalej

17 kwietnia, 2023

2 minuty

Ad-inspiration: Artykuł sponsorowany w Mojej Gazetce!

Moja Gazetka, aplikacja z gazetkami promocyjnymi sieci handlowych, oferuje innowacyjny format reklamowy o nazwie „ad-inspiration”! Ten wyjątkowy sposób promocji, emitowany na stronie głównej aplikacji, zapewnia nie tylko dotarcie do pełnego grona użytkowników, ale również szereg innych możliwości.

Czytaj dalej

12 kwietnia, 2023

9 minut

Jak sieci handlowe reklamują się w aplikacjach zakupowych?

Listonic i Moja Gazetka to aplikacje, które dzięki innowacyjnej ofercie reklamowej pozwalają dotrzeć do konsumentów w najważniejszym etapie procesu zakupowego - podczas planowania. Nic dziwnego, że wpadły w oko tak wielu sieciom handlowym. Sprawdź jak handlowi giganci wykorzystują potencjał reklamowy naszych apek!

Czytaj dalej

29 marca, 2023

2 minuty

Który majonez najlepszy na święta? Ranking

Wybór majonezów na rynku jest coraz większy, ale walka między fanami Kieleckiego i Winiary trwa nieprzerwanie. Nie ma w Polsce chyba bardziej podzielonej społeczności niż ludzie wybierający majonez. Bo jak to tak - na świątecznym stole postawić Winiary zamiast Kieleckiego? Nie do pomyślenia! A może jednak? Przecież to tylko majonez… a może nie tylko?

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.