Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

8 lutego, 2023

3 minuty

Super Bowl: święto sportu, reklam i… jedzenia

Super Bowl, czyli finałowy mecz amerykańskiej ligi futbolowej, to nie tylko najważniejsze sportowe wydarzenie w USA - to już stały element amerykańskiej kultury. Wielomilionowa publika zgromadzona przed ekranami sprawia, że święto sportu jest również świętem reklamy i jedzenia. Ile kosztuje reklama na super Bowl i jak reklamuje się branża FMCG? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj dalej

11 stycznia, 2023

3 minuty

Święta pod znakiem inflacji. Co kupowaliśmy?

Czy umocnienie pozycji wielu kategorii produktowych w grudniu oznacza, że użytkownicy aplikacji Listonic nie musieli przejmować się inflacją i oszczędzać na zakupach świątecznych? Niekoniecznie. Po analizie w szerszym ujęciu czasowym widzimy wyraźne spadki liczby dodawanych produktów spożywczych w październiku i listopadzie w porównaniu do analogicznego okresu w 2021. Może to oznaczać, że tegoroczne grudniowe wzrosty mogą być efektem cięć w budżecie domowym w poprzednich miesiącach.

Czytaj dalej

23 listopada, 2022

3 minuty

Burger Drwala – tajemnice sukcesu akcji in-out

Wielu fanów McDonald's na dzień premiery "Drwala" czeka przez cały rok. Sezonowy produkt od 12 lat cieszy się wielką popularnością i niemal za każdym razem ustawiają się po niego długie kolejki. Na czym polega jego fenomen? Czym są oferty ograniczone czasowo i akcje in-out? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj dalej

18 listopada, 2022

4 minuty

Jak zwiększyć lojalność wobec marki FMCG?

Konsumenci najbardziej przywiązują się do słonych przekąsek, napojów i kosmetyków. Najmniej - do brandów tłuszczy i produktów sypkich. Jednak trudna sytuacja rynkowa dla wielu producentów może stać się również szansą. Z artykułu dowiecie się: czym jest wskaźnik Brand Loyalty Index, jak zwiększyć lojalność wobec marki spożywczej wśród konsumentów, oraz które marki najlepiej radzą sobie w czasach inflacji

Czytaj dalej

10 października, 2022

1 minuta

Aplikacja Listonic liderem rankingu PTI

Aplikacja Listonic uzyskała najwyższą ocenę pod wglądem jakości ekosystemu reklamy zautomatyzowanej wśród aplikacji dostępnych w Google Play. Tym samym znalazła się na pierwszym miejscu w Publisher Trust Index (PTI) tworzonym przez platformę Pixalate.

Czytaj dalej

15 września, 2022

8 minut

Najważniejsze trendy zakupowe 2022 roku

Nowa rzeczywistość właśnie się kształtuje. I ma bezpośredni wpływ na nasze nawyki oraz tworzące się trendy zakupowe. Postępujące zmiany klimatu oraz wojna w Ukrainie również wpływają na globalne perspektywy gospodarcze i nasze codzienne decyzje. Co, gdzie oraz jak kupujemy? Przedstawiamy najważniejsze trendy zakupowe 2022 w Polsce!

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.