Rynek FMCG i reklama digital

Aktualności z rynku FMCG i reklamy digital

Odkryj najnowsze trendy, raporty i analizy z branży FMCG. Śledź ciekawe rankingi produktów. Bądź na bieżąco z naszymi artykułami i analizami, które dostarczą Ci cennych informacji na temat zmieniającego się krajobrazu rynku FMCG.

15 września, 2022

8 minut

Najważniejsze trendy zakupowe 2022 roku

Nowa rzeczywistość właśnie się kształtuje. I ma bezpośredni wpływ na nasze nawyki oraz tworzące się trendy zakupowe. Postępujące zmiany klimatu oraz wojna w Ukrainie również wpływają na globalne perspektywy gospodarcze i nasze codzienne decyzje. Co, gdzie oraz jak kupujemy? Przedstawiamy najważniejsze trendy zakupowe 2022 w Polsce!

Czytaj dalej

12 września, 2022

3 minuty

Wpływ kampanii Listonic ads na preferencje zakupowe

Kampanie mobilne z Listonic ads zwiększają zapamiętywalność marki, pomagają w kształtowaniu jej wizerunku, a co najważniejsze - osiągają kilkukrotny zwrot z inwestycji. W tym artykule pokażemy, jak zaplanować kampanię reklamową, która realnie wpłynie na sprzedaż produktów.

Czytaj dalej

29 sierpnia, 2022

3 minuty

Funkcja ATL (add-to-list) w ofercie reklamowej aplikacji Moja Gazetka

Aplikacje mobilne stają się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia oraz ważnym obszarem dla firm, które chcą dotrzeć do swoich klientów. W kontekście zakupów i promocji produktów, aplikacja Moja Gazetka, we współpracy z Listonic oferuje innowacyjne formaty reklamowe, które nie tylko przyciągają uwagę użytkowników, ale także wpływają na ich decyzje zakupowe.

Czytaj dalej

23 sierpnia, 2022

2 minuty

Skażenie Odry. Czy kupujemy mniej ryb?

Od kilku tygodni czytamy o skażonej Odrze i śniętych rybach… i kupujemy coraz mniej ryb. Nawet mimo braku realnego zagrożenia, już sam fakt mówienia o rybach w tym negatywnym, bardzo trudnym kontekście ma wpływ na zachowania konsumenckie. Za pomocą danych z Listonic, aplikacji do planowania zakupów, sprawdziliśmy, jak zmieniło się zainteresowanie zakupem ryb.

Czytaj dalej

29 czerwca, 2022

6 minut

Media plan – jak skutecznie planować kampanie reklamowe

Każda kampania reklamowa jest osobnym studium przypadku i na jej efekty wpływają dobrane grupy docelowe, przekazy i komunikaty, czas realizacji kampanii, rozpoznawalność marki oraz budżet reklamowy. Tworząc kampanię opartą na skutecznym media planie, zdecydowanie łatwiej jest zrealizować wyznaczone cele i odnieść sukces!

Czytaj dalej

6 czerwca, 2022

4 minuty

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Czy mamy co świętować?

Bezpieczeństwo żywnościowe to jedno z najpilniejszych wyzwań współczesnego świata oraz ważny element strategii Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Umiarkowany lub poważny brak bezpieczeństwa żywnościowego dotyczy blisko 9% populacji Europy i Północnej Ameryki oraz - zgodnie z analizami FAO. Jak jest w Polsce?

Czytaj dalej

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku FMCG i reklamy digital.

  Czym są produkty i rynek FMCG?

  FMCG to produkty szybkozbywalne, które są niezbędne w codziennym życiu konsumentów. Obejmują szeroki zakres artykułów, takich jak żywność, napoje, kosmetyki oraz produkty higieniczne. Co wyróżnia te produkty na rynku, to ich szybki obrót – są one regularnie kupowane i zużywane przez klientów, często nawet kilka razy w tygodniu.

  Branża FMCG odgrywa kluczową rolę zarówno dla producentów, jak i dla sieci handlowych. Dzięki swojej popularności i powszechnemu zapotrzebowaniu, produkty FMCG stanowią istotną część obrotu w handlu detalicznym.

  Oczywiście, rynek FMCG jest szczególnie związany z reklamą ze względu na swoją specyfikę i konkurencyjny charakter. Reklamy odgrywają kluczową rolę w promowaniu produktów FMCG i wpływają na decyzje zakupowe konsumentów.

  Czy Listonic ads śledzi trendy na rynku FMCG?

  Na rynku FMCG obserwujemy wiele interesujących trendów, takich jak rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi, zdrowym stylem życia, czy też preferencje konsumentów dotyczące lokalnych i naturalnych składników. Listonic ads na bieżąco monitoruje i omawia te trendy. Na naszej stronie „aktualności” znajdują się bieżące ciekawostki z branży, analiza zaobserwowanych trendów, rankingi produktów FMCG oraz informacje o reklamie digital w kontekście FMCG i nie tylko. Dzięki naszym analizom i raportom, nasi klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi trendami i dostosować swoje strategie marketingowe do zmieniających się preferencji konsumentów.

  Jakie są Wasze metody analizy trendów konsumenckich w sektorze FMCG?

  Na bieżąco obserwujemy rynek FMCG i staramy się opisywać trendy, korzystając z różnorodnych źródeł danych, w tym danych z list zakupów Listonic. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dokładnie monitorować preferencje zakupowe konsumentów i prognozować trendy na rynku. Dane z list zakupów pomagają nam w tworzeniu artykułów branżowych, rankingów marek produktów oraz słynnego Rankingu Sieci Handlowych.

  W 2023 roku udostępniliśmy również nowe narzędzie do analizy udziału marek wśród list zakupów Listonic. To autorskie narzędzie nosi nazwę Brand Performance. Dzięki niemu, możemy dokładnie monitorować i analizować poziom zaangażowania konsumentów w wybór konkretnych marek, co umożliwia nam śledzenie zmian w preferencjach konsumentów.