3 lipca, 2020
1 minuta
Lays, Lajkonik, Cheetos czy Beskidzkie? – Ranking słonych przekąsek
Na pierwszym miejscu chipsy, a paluszki na... piątym. Sprawdziliśmy jak Polacy planują zakupy słonych przekąsek i nie obyło się bez zdziwień!
Chcemy dzielić się z Wami naszą wiedzą i odkryciami. Dzięki naszym artykułom
zyskasz wiedzę o reklamie, aplikacjach i branży FMCG. Dane z list zakupów
są dla nas podstawą do tworzenia analiz trendów konsumenckich.
Życzymy miłej lektury!
3 lipca, 2020
1 minuta
Na pierwszym miejscu chipsy, a paluszki na... piątym. Sprawdziliśmy jak Polacy planują zakupy słonych przekąsek i nie obyło się bez zdziwień!
1 lipca, 2020
1 minuta
Bohater dziecięcych dań, ratunek biednych studentów, nieodzowny element wszystkich dań typu fast food; przez niektórych traktowany nawet jako codzienna porcja warzyw na talerzu. Jakie ketchupy wybieramy najczęściej? Analizujemy marki najczęściej pojawiające się na listach zakupów Listonic.
1 czerwca, 2020
3 minuty
FMCG (Fast-moving consumer goods, stosowane w Europie) i CPG (Consumer Packaged Goods, stosowane w USA), po polsku to grupa produktów szybkozbywalnych lub szybkorotujących. Najprostsza definicja tej grupy produktów – to wszystko, co możemy kupić w supermarkecie.
Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.
Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.
Najczęściej zadawane pytania o reklamy w Listonic, Mojej Gazetce i Grocery Magnet.
Sprzedajemy reklamy w listach zakupów Listonic, w aplikacji gazetkowej Moja Gazetka i kampanie prowadzone w sposób programatyczny bazując na danych Listonic i danych od partnerów: Grocery Magnet. Najczęściej reklamujemy produkty, które znajdziesz w sklepach spożywczych i same sieci sklepów spożywczych.
Pracujemy z:
A także z:
Media Listonic Ads docierają do decydentów zakupowych w gospodarstwach domowych w krytycznym momencie podejmowania decyzji zakupowych.
Prowadząc kampanie reklamowe w Listonic, Mojej Gazetce oraz w Grocery Magnet można:
W Grocery Magnet możemy targetować grupy osób odpowiadających za zakupy w swoich domach, szukających agd, elektroniki, czy posiadaczy psów i kotów.
Powyższe wypunktowanie pokazuje kawałek obrazu możliwości targetowania behawioralnego oraz kontekstowego Listonic Ads.
Większość kampanii reklamowych nie wymaga targetowania, wręcz może tracić na targetowaniu. Najczęściej reklamowane produktów są potrzebne w prawie każdym domu: np. makaron, proszek do prania, soki, mrożonki, podstawowe kosmetyki (mydła, czy szampony).
Rozważmy reklamę makaronu i prowadzenie kampanii reklamowej targetowanej po historii zakupowej: Jeśli konsument kiedyś dodał na listę zakupów makaron, to będziemy pokazywać mu reklamę makaronu. Brzmi świenie, ale … w rezultacie pominiemy dużą grupę ludzi:
„Non food” to pojęcie określające wszystkie produkty z sklepu spożywczego, których nie da się zjeść :). W Listonic, aplikacji gazetkowej Moja Gazetka i w Grocery Magnet, reklamujemy też non-food i potrafimy mierzyć skuteczność tych reklam.
Dla produktów z największych kategorii sprawa jest prosta. Badamy jak często marka występowała w intencjach zakupowych w okresie kampanii reklamowej i porównujemy to do podobnego okresu przed kampanią. Można też estymować ROI z kampanii sprawdzając ile raz produkty marki były planowane i ile produktów z danej kategorii normalnie występuje na paragonie. W ten sposób można mierzyć działanie kampanii reklamowych produktów, które są często kupowane (jest wystarczająca ilość danych): mydła, szampony, proszki do prania, itp.
Trudniej jest badać wpływ kampanii reklamowych AGD, garnków, firm telekomunikacyjnych, platform telewizyjnych, czy banków. W przypadku takich kampanii najczęściej patrzymy na klasyczne miary mediowe: odsłony, zasięg, kliknięcia, CTR i viewability.