Wpływ kampanii Listonic ads na preferencje zakupowe
Reklama

Wpływ kampanii Listonic ads na preferencje zakupowe

12 września, 2022

3 minuty

Do jednego użytkownika internetu dociera średnio 1700 komunikatów reklamowych miesięcznie, jednak znaczna część z nich jest ignorowana i niezauważana. Jest to realny problem wielu marketerów. Tymczasem kampanie mobilne z Listonic ads osiągają kilkukrotny zwrot z inwestycji. W tym artykule pokażemy, jak zaplanować kampanię reklamową, która realnie wpłynie na sprzedaż produktów.

Obecnie jednym z najpopularniejszych tematów wśród marketingowców jest reklama na platformach mobile. Nic dziwnego – telefony towarzyszą nam praktycznie w każdej chwili. Tym samym klienci coraz częściej podejmują decyzje zakupowe za pomocą urządzeń mobilnych i są coraz bardziej podatni na tego typu reklamy. Jednak zainwestowanie środków w reklamę mobilną nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Kluczem jest precyzyjne dotarcie do odpowiednich odbiorców, czyli pojawianie się z komunikatem reklamowym w miejscach, w których odbiorcy są realnie zainteresowani reklamowanym produktem. Pokażemy, jak skutecznie planować kampanię dopasowaną do osób, które odpowiedzialne są za codzienne zakupy (jedzenie, kosmetyki, chemia domowa).

Kampanie w Listonic ads

Listonic ads oferuje przestrzeń reklamową w aplikacjach do planowania zakupów, takich jak: 

  • Listonic – mobilna lista zakupów 
  • Moja Gazetka – aplikacja z gazetkami promocyjnymi sieci handlowych

Reklamy w tych aplikacjach docierają do użytkownika w najważniejszych momentach podejmowania decyzji, czyli na etapie planowania i realizowania codziennych zakupów. Dzięki temu zwiększamy zapamiętywalność marki, pomagamy w kształtowaniu jej wizerunku i co najważniejsze – jesteśmy w stanie przekonwertować obejrzaną reklamę na sprzedaż. Wiemy, co kupuje użytkownik naszych aplikacji, dzięki temu możemy pokazać reklamy dopasowane do jego preferencji zakupowych (mowa tu zarówno o samych produktach jak i sklepach, w których dokonujemy zakupów). Dodatkowo, reklamy w naszych aplikacjach umożliwiają dodanie reklamowanych produktów do listy zakupów dzięki unikatowym funkcjom (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Realizując kampanie, dbamy, aby śledzić i raportować performance zakupowy. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania:

  • Czy w trakcie prowadzenia kampanii liczba dodań reklamowanej marki do list zakupów wzrasta?
  • Czy inwestycja w kampanię reklamową się zwróciła?
  • Czy po kampanii przyzwyczajenie użytkowników do kupowania reklamowanych produktów się utrzymuje?

Efekty kampanii w Listonic ads

Średnie wyniki dla zrealizowanych kampanii pokazują, że*:

  • liczba dodań reklamowanych produktów do list zakupów wzrasta ponad czterokrotnie 
  • przychód ze sprzedaży produktów w gronie użytkowników Listonic i Mojej Gazetki, ponad 5-krotnie przewyższa inwestycję w reklamę (jak estymujemy ROI na podstawie danych z list zakupów oraz paragonów przeczytasz TUTAJ)

*Podane wartości to uśrednione wyniki prowadzonych przez nas kampanii i różnią się w zależności od rodzaju reklamowanego produktu.

Kampanie prowadzone w Listonic ads gwarantują nie tylko wzrost świadomości reklamowanej marki wśród użytkowników aplikacji Listonic i Moja Gazetka, ale także kilkukrotny zwrot z inwestycji w reklamę. Oto jak parametry badane w trakcie i po kampanii, prezentują się w konkretnych kategoriach produktowych:

ROI z kampanii Listonic ads w podziale na kategorie produktowe

Case study: wzrost sprzedaży makaronu 

Dla jeszcze lepszego zobrazowania efektów kampanii reklamowych w Listonic ads, posłużymy się konkretnym przykładem kampanii marki makaronu.

Kampania była realizowana równolegle w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka w październiku 2021 roku. Podczas jej trwania udział reklamowanej marki na listach zakupów  wzrósł z 47% do aż 89%, a liczba dodań makaronu tej marki do list zakupów Listonic wzrosła ponad siedmiokrotnie!

To jedna z niewielu marek makaronu reklamujących się dotychczas w Listonic ads. Jej zapamiętywalność wśród użytkowników Listonic okazała się na tyle silna, że do tej pory, analizując dane od stycznia 2022 – stanowi niemalże 60% udziału na listach zakupów spośród wszystkich dodawanych marek makaronów. Zwrot z inwestycji w reklamę wyniósł 1,19.

 

Jeśli chcesz poznać ofertę dedykowaną twojej marce – koniecznie skontaktuj się z nami
Zespół naszych doradców z chęcią odpowie na każde Twoje pytania!

 

Przeczytaj również:
Nowe formaty reklamowe w aplikacji Moja Gazetka
Trendy technologiczne w procesach zakupowych
Precyzyjna reklama na bazie preferencji zakupowych

Udostępnij