Ranking Sieci Handlowych 2016

Prezentujemy Ranking Sieci Handlowych 2016!

Podobnie jak w poprzednich latach rok 2016 przyniósł umocnienie pozycji najpopularniejszych sklepów. Z tego powodu, w porównaniu z rokiem 2015, nie ma żadnych zmian na podiach najpopularniejszych sieci. Praktycznie co trzecie wyście po produkty spożywcze jest realizowane w Biedronce, co drugie zakupy dla domu to Ikea, natomiast wśród drogerii króluje Rossmann: 9 na 10 razy kupujemy w sklepach tej sieci.

Poznaj zwycięzców tegorocznwgo Rankingu Sieci Handlowych

Sieci handlowe, które zyskały na sile w 2016 roku to Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Aldi, Spar, Ikea, Obi, Bricomarche, Brico man, Brico Depot, Jysk, Rossmann i Hebe.

W kategorii spożywczej numer jeden to Biedronka, później jest Lidl i Tesco. W kategorii zakupy do domu i ogrodu pierwsza jest Ikea, a za nią Castorama i Leroy Merlin. Wśród drogerii pierwsze miejsce na podium zajmuje Rossmann, numer dwa to Super-Pharm, a numer trzy to Hebe.

Z powodu specyfiki tworzenia list zakupów ranking skupia się na sieciach handlowych, gdzie konsumenci planują robić większe, weekendowe, rodzinne zakupy. W rankingu nie pojawiają się sieci lokalnych sklepów takich jak np. Żabka czy Małpka, bo tam zakupy realizowane są zazwyczaj bez wykorzystania list zakupów.

Ranking Sieci Handlowych 2016 - podium sieci spożywcze Ranking Sieci Handlowych 2016 - podium dom i ogród Ranking Sieci Handlowych 2016 - podium drogerie

Więcej do przeczytania w raporcie!

Ranking Sieci Handlowych za 2016 rok

Zapraszamy do zapoznania się z całą infografiką!

Zaprezentowane rankingi powstały na podstawie informacji zgromadzonych na listach zakupów Listonic. Część użytkowników zapisuje gdzie planują zrobić swoje zakupy poprzez nadanie liście zakupów nazwy: „do makro”, „biedronka”, „z Ikei”. Dzięki temu od kilku lat prezentujemy coroczny ranking sieci handlowych. Ranking jest on opracowany na podstawie ponad 100 000 deklaracji, dotyczących miejsca gdzie planuje się realizację zakupów.

Udostępnij