Komunikacja alkoholu na listach zakupów
FMCG

Komunikacja alkoholu na listach zakupów

Reklama napojów alkoholowych na terenie całej Polski  jest prawnie zabroniona. Zakazana jest również promocja usług, których nazwa, znak towarowy czy kształt graficzny są tożsame lub podobne do oznaczenia napoju alkoholowego.

Czy da się zatem reklamować alkohol w Listonic, nie łamiąc prawa?

Według prawnej definicji przez reklamę napojów alkoholowych rozumie się:

Publiczne rozpowszechnianie znaków towarowych napojów alkoholowych […].

W Listonic kierujemy informację do zamkniętej grupy odbiorców, dzięki czemu komunikat przestaje być publiczny. W tej zamkniętej grupie są tylko osoby, które w historii zakupów posiadają mocne alkohole, co gwarantuje podwójne zabezpieczenie i precyzyjne dotarcie z komunikatem do odbiorcy docelowego. Dzięki tym zabiegom promocja alkoholu w Listonic jest nie tylko całkowicie zgodna z prawem, ale też wysoce efektywna.

Kampanie alkoholu w Listonic

BUH

Janusz Palikot oraz Kuba Wojewódzki, dwie postaci goszczące od lat zarówno w polskiej polityce, jak i w show-biznesie, postanowili we współpracy stworzyć alkohol marki premium – wódkę BUH. Do promocji swojego wyjątkowego produktu wykorzystali m.in aplikację Listonic. Kreacje wódki BUH wyświetlały się użytkownikom, którzy w historii zakupów posiadali wcześniej wysokoprocentowe alkohole. Ponadto – jako marka luksusowa – BUH pokazywał się osobom, które do list zakupowych dodawały produkty z najwyższej półki, m.in. kawior. Ciemna stylistyka kreacji dodawała marce prestiżowego image’u.

Promocja alkoholu w Listonic - BUH

Promocja alkoholu w Listonic - BUH

Promocja alkoholu w Listonic - BUHPromocja alkoholu w Listonic - BUH

 

BUH jest obecnie możliwy do kupienia wyłącznie na stronie internetowej oraz w sklepach sieci Żabka, dlatego na kreacji nie został umieszczony popularny w Listonic przycisk add-to-list. Zamiast tego po kliknięciu w banner użytkownik był przenoszony do aplikacji Żappka, poziomu której mógł łatwo dodać produkt do listy zakupów.

Biały Bocian

Przedstawiciele marki Biały Bocian doskonale zareagowali na zachodzące w społeczeństwie zmiany związane z obostrzeniami okresu pandemii. Zwrócili się do Listonic z prośbą o informację, jak kształtuje się na listach zakupów popyt na napoje alkoholowe. Następnie, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników aplikacji Listonic, postawili na promocję alkoholu produkowanego pod szyldem Białego Bociana na listach zakupów Listonic przy wykorzystaniu bannerów ATL.

Biały Bocian w Listonic

Biały Bocian w Listonic

Kreacje wyświetlały się jedynie użytkownikom powyżej 18. roku życia, którzy w swojej historii zakupów posiadali napoje wysokoprocentowe. Banner ATL umożliwiał bezpośrednie dodanie produktu do listy zakupów.

Johnnie Walker

Wszelkiego rodzaju święta to idealny moment do promocji alkoholu wysokoprocentowego. Przekonali się o tym przedstawiciele marki Johnnie Walker, którzy postanowili promować swój kultowy produkt na kilka dni przed Dniem Ojca. Kreacje zachęcały do kupna tego trunku w ramach prezentu.

Promocja alkoholu w Listonic - Johnnie Walker

Promocja alkoholu w Listonic - Johnnie Walker

Whisky marki Johnnie Walker widniało na bannerach standard oraz expand w aplikacji Listonic. Podczas trwania kampanii dedykowane bannery z hasłem „Podaruj prezent z dedykacją na Dzień Ojca” wyświetlono aż  500 tysięcy razy.

Palikot

Najnowszą kampanią napojów alkoholowych w Listonic jest kampania wódki Palikot. Jej twarzą jest – jak w przypadku wódki BUH – Janusz Palikot. Nieszablonowe kreacje służące do promocji alkoholu zagościły na bannerach ATL i wyświetlane są użytkownikom powyżej 18. roku życia, którzy w swoich historiach zakupów posiadają luksusowe alkohole.

Wódka Palikot w Listonic Wódka Palikot w Listonic

Wódka Palikot w Listonic Wódka Palikot w Listonic

Celem kampanii jest zbudowanie świadomości marki wśród odbiorców, a także wzrost sprzedaży nowych produktów. Liczymy na to, że obecna kampania przyniesie marce efekty przekraczające najśmielsze oczekiwania!

 

Sprawdź również:
Świąteczne inspiracje reklamowe w kampaniach Listonic
Kampanie marketingowe non-food w aplikacjach Listonic

Udostępnij