Najlepsze kampanie świąteczne 2019
FMCG

Najlepsze kampanie świąteczne 2019

Grudzień to miesiąc, w którym kampanie reklamowe różnych marek dotyczą przede wszystkim ofert i promocji świątecznych. Tak było również i w tym roku. Przedstawiamy kampanie świąteczne przeprowadzone przez Listonic w grudniu 2019!

Sieci handlowe w kampaniach świątecznych

Auchan promował swoją usługę Auchan Direct, czyli dostawę swoich produktów bezpośrednio do klienta. Banner sieci oferował użytkownikom kod na pierwszą darmową dostawę oraz bonus rabatowy na kolejne zakupy z dostawą. Auchan zdecydował się na realizacje swojej kampanii świątecznej w aplikacjach Momly oraz Waterful.

Kampania w Momly

Kampania w Waterful

Kaufland wykorzystał aplikację gazetkową Moja Gazetka do promocji swoich dwóch kampanii świątecznych. Jedną z nich była Sobota Superłup, na każdy weekend przypadały inne banery promujące produkty po wyjątkowo okazyjnych cenach. Sieć w ciągu jednego miesiąca wypromowała 13 różnych produktów. Drugą kampanią Kauflandu była oferta Xmass, która prowadzona była już od połowy listopada do końca grudnia. Banery promowały oferty świąteczne sieci handlowej, pojawiły się pomysły na prezenty w tym elektronika, artykuły gospodarstwa domowego oraz szeroka gama przecenionych produktów żywnościowych niezbędnych na świątecznym stole, np. makowiec.

Kampania reklamowa Kaufland Kampania reklamowa Kaufland

Kampania reklamowa Kaufland Kampania reklamowa Kaufland

Kampanie świąteczne produktów rybnych

Grudzień jako miesiąc przepełniony świątecznym klimatem nie może obejść się bez promocji ryb, wykorzystały ten fakt 3 rybne marki Frosta, Mowi oraz O!Karp.

Łosoś Mowi reklamował się w aplikacji zakupowej Listonic. Wykorzystał do swojej kampanii reklamowej banner ATL posiadający przycisk dodawania produktu do listy zakupów. Ich chwytliwe slogany docierały do użytkowników Listonica od połowy listopada do końca grudnia. Mowi wykorzystało również reklamę tekstową która pojawiała się po wyszukaniu produktów zawierających ryby.

Cały miesiąc grudzień w aplikacji zakupowej Listonic promował się O!Karp. Polski karp zatwierdzony przez Unię Europejską posiadał własny banner oraz reklamę tekstową, która pojawiała się po wyszukaniu produktów związanych z rybami.

Kampania Frosta Kampania reklamowa Mowi

Kampania O!Karp Mowi format natywny

Przyprawy i dania instant

W grudniu w aplikacjach Listonic i Moja Gazetka pojawiły się również kampanie świąteczne marek przypraw i dań instant – Knorr, Winiary i Profi.

Marka Knorr promowała swoją akcję charytatywną Pomaganie przez gotowanie we współpracy z Fundacją Samodzielność od Kuchni. Bannery umieszczone były w aplikacji Listonic przez 2 tygodnie drugiej połowy grudnia.

Dania i przyprawy marki Winiary reklamowane były w aplikacji Listonic przez cały grudzień. Marka wykorzystała do swojej kampanii reklamowej banner z funkcjonalnym przyciskiem oraz reklamę tekstową promującą przepisy na świąteczne dania.

Profi – marka produkująca dania gotowe reklamowała się w grudniu w aplikacji gazetkowej Moja Gazetka. Baner ukazujący gotowy barszcz czerwony marki Profi umieszczony został w gazetkach sieci handlowych Intermarche oraz Carrefour.

Kampania reklamowa Profi Kampania reklamowa Knorr

Kampania reklamowa Winiary Kampania reklamowa Knorr

Wędliny

Producent wędlin Sokołów również postanowił zrealizować swoją kampanię marketingowąw aplikacji zakupowej Listonic oraz w aplikacji gazetkowej Moja Gazetka. Baner oraz reklama tekstowa promowały parówki bez konserwantów Sokoliki. Sokołów reklamował się przez miesiąc na przełomie listopada oraz grudnia.

Kampania Sokołów

Kampania Sokołów

Kosmetyki i drogerie 

W aplikacjach gazetkowych oprócz produktów spożywczych swoje kampanie reklamowe prowadzą również marki kosmetyczne oraz drogerie. W grudniu w aplikacji Moja Gazetka promowały się produkty marki Cocolino oraz drogeria Hebe z ofertą 2+1 marki Nivea.

Kampania reklamowa Hebe

Szeroki wybór aplikacji dostosowanych pod różnych odbiorców, pozwala markom i producentom dostosować swoje reklamy do wybranych grup użytkowników. Połączenie aplikacji zakupowej Listonic, Moja Gazetka, Waterful oraz Momly pozwala na dotarcie do bardzo szerokiego grona konsumentów o różnych preferencjach zakupowych.

 

Przeczytaj również:
Wielkanocne kampanie reklamowe sieci handlowych
Kampanie marketingowe non-food w aplikacjach Listonic

Udostępnij