Świąteczne kampanie reklamowe w Listonic
FMCG

Świąteczne kampanie reklamowe w Listonic

Zakupy świąteczne, zarówno te planowane z wyprzedzeniem, jak i impulsywne, to nieodłączny element przygotowań do Świąt. W tym okresie konsumenci nierzadko stają przed koniecznością wyboru pomiędzy różnymi alternatywnymi produktami. Czasami do podjęcia decyzji zakupowej wystarczy jedynie kropla inspiracji, którą najczęściej bywa reklama.

Inspirujące kampanie świąteczne prosto z listy zakupów

Charakterystyczne kampanie świąteczne stały się już nieodłącznym elementem sezonu zimowego. Część z nas nie wyobraża sobie świątecznych spotów reklamowych bez np. reklamy z ciężarówką Coca-Coli. Każdego roku marketerzy próbują dotrzeć do odbiorców poprzez nowe kanały komunikacji. Jednym z najmniej szablonowych sposobów na promocję produktów są  reklamy w aplikacjach zakupowych.

Reklama na listach zakupów czy w aplikacjach gazetkowych dociera do konsumenta już w momencie planowania zakupów i może wywierać wpływ na jego decyzje. To doskonały moment dla marketerów, którzy chcą wyróżnić swój produkt na tle konkurencji i umocnić lub zbudować od zera odpowiedni wizerunek marki w świadomości odbiorcy. W okresie świątecznym niezwykle ważne jest, aby dostosować do niego swój komunikat reklamowy oraz postawić na promocję produktów, które podczas świątecznych zakupów cieszą się największym zainteresowaniem. Przedstawiamy niezwykle inspirujące kampanie świąteczne realizowane w Listonic!

Przyprawy i dania gotowe

Przyprawy i fixy to istotny dodatek do każdego ze świątecznych dań. W niektórych przypadkach odrobina cynamonu czy kuminu może znacząco wpłynąć na smak potrawy. Winiary, Kamis oraz Profi to marki, które zapragnęły zostać inspiracją do zakupów świątecznych dla użytkowników aplikacji Listonic i Moja Gazetka.

Winiary doskonale wie, jak czasochłonne w przygotowaniu są potrawy goszczące na wigilijnych stołach. Jako marka produkująca głównie dania i sosy instant postawiła na kampanię bannerową w Listonic, pokazując użytkownikom, jak wiele tradycyjnych potraw można stworzyć za pomocą jej produktów. Dodatkiem do kampanii, wzmacniającym efekt wizerunkowy, było wykorzystanie formatu ad insert w aplikacji Moja Gazetka.

W wielu regionach barszcz czerwony jest nieodłącznym elementem świątecznej kolacji. Wiele współczesnych gospodarstw domowych przygotowując listę na zakupy świąteczne dodaje do niej gotowe rozwiązania. Dlatego właśnie marka Profi postanowiła promować swój gotowy barszcz czerwony w aplikacji Moja Gazetka, W swojej kampanii reklamowej postawiła na format ad insert.

Działania reklamowe Kamis w aplikacji Listonic były niezwykle efektywne i zapewniły marce wzrost udziału na listach zakupowych aż o 25% podczas trwania kampanii. Przedstawiciele marki doskonale wiedzieli, jak istotne podczas świątecznych przygotowań są oferowane przez nich produkty. Inspirujące kreacje pojawiły się nie tylko na bannerach ATL, ale również w formacie natywnym, jakim jest sugestia produktu.

Inspiracje do domowych wypieków

Czym byłyby święta bez domowych wypieków? Możemy się domyślać, jak na to pytanie odpowie większość z nas. Dlatego właśnie na grudniowych kreacjach reklamowych pojawiły się marki Kasia, Piątnica oraz Cukier Królewski, które przypomniały nam cudowny zapach pieczonego ciasta.

Piątnica udowodniła, że kreatywna promocja nabiału w święta jest możliwa. Kreacje marki znalazły się na listach zakupów Listonic w formie bannerów ATL oraz w Mojej Gazetce w formacie ad insert. Z pewnością zainspirowały niejednego użytkownika aplikacji do podjęcia się upieczenia flagowego świątecznego ciasta, jakim jest sernik.

 

Cukier to nieodłączny element każdego świątecznego wypieku. Marka Cukier Królewski pojawiła się zatem w Mojej Gazetce w formatach ad insert oraz w Listonic na bannerach ATL, zachęcając użytkowników do osłodzenia świąt swoim bliskim. Cukier Królewski cieszył się sporą popularnością już przed kampanią. Po jej zakończeniu świadomość marki wśród użytkowników aplikacji dodatkowo wzrosła –do ponad 90%.

reklamy świąteczne - Cukier Królewski reklamy świąteczne - Cukier Królewski

reklamy świąteczne - Cukier Królewski reklamy świąteczne - Cukier Królewski

Kasia, choć jest marką znaną i popularną, postanowiła reklamować się zarówno w aplikacji Listonic, jak i Moja Gazetka. Podczas trwania kampanii zwiększyła swój udział na listach zakupowych o ponad 11%. To wyjątkowo dobry wynik, zważywszy na to, że bannery nie posiadały charakterystycznego dla bannerów ATL plusika, który automatycznie dodawał produkt do listy zakupów. Mimo to, użytkownicy aplikacji nie zapomnieli o Kasi planując swoje zakupy świąteczne. Kreacje marki zagościły na bannerach, kafelku oraz ad insercie, przypominając przy okazji loterii, że wspólne pieczenie może przynieść wiele radości.

reklamy świąteczne - Kasia reklamy świąteczne - Kasia

reklamy świąteczne - Kasia reklamy świąteczne - Kasia

Słodkie reklamy świąteczne

Święta to również czas na inne słodkości, wytwarzane z myślą i o dzieciach, i o dorosłych. Z tego powodu marki Wedel oraz El Cream postanowiły promować swoje produkty właśnie w tym okresie.

Marka Wedel zdecydowała się wykorzystać wszystkie dostępne formaty reklamowe Listonic, co zapewniło jej niewątpliwy sukces. Podczas trwania kampanii liczba produktów marki Wedel dodawanych do list zakupów wzrosła ponad dwukrotnie. Poza aplikacją Listonic marka pojawiła się również w Mojej Gazetce, zachęcając poprzez ad insert do podarowania sobie lub bliskim czekoladowej przyjemności.

reklamy świąteczne - Wedel reklamy świąteczne - Wedel

reklamy świąteczne - Wedel reklamy świąteczne - Wedel

El Crem reklamował się w sposób uniwersalny, jako produkt nie tylko na święta. Mimo to z pewnością zainteresował sporą rzeszę odbiorców planujących zakupy świąteczne i przeglądających oferty w Mojej Gazetce. Kreacje widniały nie tylko na bannerze oraz ad insercie w aplikacji gazetkowej, ale również w Listonic na bannerach ATL (add to list – bannery te pozwalają dodawać produkt do list zakupów).

reklamy świąteczne - El Crem reklamy świąteczne - El Crem

reklamy świąteczne - El Crem reklamy świąteczne - El Crem

Okres świąteczny to czas, w którym konsumenci poszukują inspiracji zakupowych. Jest to niepowtarzalna okazja dla marketerów do przedstawienia swojego produktu w nowej odsłonie i zbudowania pozytywnego wizerunku marki. Wyniki kampanii realizowanych przez Listonic potwierdzają, że  inspirujące kreacje reklamowe są niezwykle skuteczne w kontekście sprzedażowym.

Przeczytaj również:
Kampanie marketingowe non-food w aplikacjach Listonic
Kampanie reklamowe produktów FMCG

Udostępnij