Świąteczne kampanie reklamowe 2022 w Listonic
FMCG

Świąteczne kampanie reklamowe 2022 w Listonic

Święta tuż za rogiem. Marketerzy realizują kreatywne kampanie reklamowe, a konsumenci szukają prezentów, inspiracji i wartościowych porad. Ten wyjątkowy czas jak nigdy sprzyja reklamom w mediach Listonic ads. W tym artykule przedstawiamy tegoroczne świąteczne kampanie reklamowe, które pojawiły się w aplikacjach do planowania zakupów – Listonic i Moja Gazetka.

Świąteczne kampanie reklamowe ewoluują z roku na rok. Jakiś czas temu reklamy bożonarodzeniowe marek z sektora FMCG przedstawiały głównie sezonowe promocje i zniżki na świąteczne produkty. Boże narodzenie to jednak szczególny moment, w którym podczas zakupów konsumenci kierują się bardziej sercem niż rozumem. Dlatego dziś reklamy świąteczne, przemawiając do serca, skupiają się na przesłaniach podszytych emocjami, takimi jak radość i bliskość. Emocje królują również w tegorocznych kampaniach realizowanych w Listonic ads.

Emocje w Świątecznych kampaniach

“Zbuduj radosne święta” to hasło, promujące tegoroczną kampanię Rebuild the world marki Lego. Bannery reklamowe pojawiły się w aplikacji Listonic na formatach ATL. W ofercie marki poza tradycyjnymi zestawami klocków dla dzieci znajdują się również świąteczne dekoracje.

Świąteczna kampania reklamowa Lego 2022

Kampanie świąteczne Cukru Królewskiego jak co roku nawiązują do wspólnego gotowania i domowej atmosfery kojarzącej się ze świątecznymi wypiekami. W poprzedniej kampanii marka promowała produkty hasłem “Osłódź bliskim święta” jednocześnie zachęcając do wspierania akcji charytatywnej. W tym roku na kreacji widnieje slogan “Święta ciastem pachnące”. Można go znaleźć na bannerach pojawiających się zarówno w aplikacji Listonic jak i Moja Gazetka.

Świąteczna Kampania Reklamowa Cukier Królewski

Pomysł na prezent

Nescafe to marka, która również postanowiła realizować swoją świąteczną kampanię reklamową w aplikacji Listonic. Na kreacjach reklamowych Nescafe znajduje promocja zestawu kawy ze świątecznym kubkiem, który może posłużyć jako upominek dla kogoś bliskiego. Marka na bannerach reklamowych zachęca odbiorców do zebrania całej kolekcji 4 kubków z zimowym motywem.

Świąteczna Kampania Reklamowa Nescafe 2022

Inspiracje kulinarne w kampaniach reklamowych

Kulinarne inspiracje można zaczerpnąć również z kampanii marki Łaciate, która za pomocą apetycznych bannerów pokazuje różnorodność zastosowania jej śmietanek. Na kreacjach znajdują się potrawy, do których wykonania posłużyły wcześniej wymienione śmietanki. Marka do promocji swojej świątecznej kampanii reklamowej wybrała m.in wizerunkowe formaty hero banner zarówno w aplikacji Listonic jak i Moja Gazetka.

Świąteczna kampania reklamowa Łaciate 2022

Podobny zabieg wykorzystała marka Mazurski Smak umieszczając na swoich bannerach obraz rodziny wspólnie gotującej świąteczne potrawy. Kreacje Mazurskiego Smaku również można zobaczyć w aplikacjach Listonic oraz Moja Gazetka.

Świąteczna Kampania Reklamowa Mazurski Smak 2022

Sprawdź również:
Wpływ reklamy w Listonic na preferencje zakupowe
Jak zwiększyć lojalność wobec marki

Udostępnij