listonic
listonic

Nasze realizacje

W 2020 roku zrealizowaliśmy ponad 500 kampanii reklamowych
w aplikacjach zakupowych i lifestylowych dla naszych klientów. Dotarliśmy do milionów użytkowników. Zwiększyliśmy liczbę dodań reklamowanych produktów na listach zakupów,
od kilkunastu do ponad 90%.

Promocja alkoholu na listach zakupów

Promocja alkoholu na listach zakupów

Reklama napojów alkoholowych w Polsce jest prawnie zabroniona. Jak to możliwe, że producenci znanych marek alkoholu promują się w Listonic zupełnie legalnie? Przedstawiamy nasze najciekawsze kampanie alkoholu!

Dowiedz się więcej
Świąteczne inspiracje reklamowe w kampaniach Listonic

Świąteczne inspiracje reklamowe w kampaniach Listonic

W okresie świątecznym niezwykle ważne jest, aby dostosować swój komunikat reklamowy do użytkowników aplikacji oraz postawić na promocję produktów, które podczas świąt cieszą się największym zainteresowaniem. Oto niezwykle inspirujące oraz sukcesywne kampanie świąteczne realizowane w aplikacjach Listonic!

Dowiedz się więcej
Kampanie marketingowe non-food w aplikacjach Listonic

Kampanie marketingowe non-food w aplikacjach Listonic

Aplikacje Listonic to nie tylko miejsce reklamowe dla produktów spożywczych. Czasem kampanie non food mogą być miłą odmianą dla użytkowników i świetnym sposobem na promocję najnowszych produktów. Przedstawiamy kreatywne kampanie non-food zrealizowane przez Listonic.

Dowiedz się więcej
Kampanie reklamowe produktów FMCG

Kampanie reklamowe produktów FMCG

Jak najlepiej reklamować produkty FMCG? Banery, podpowiedzi na listach zakupów, reklama tekstowa, czy ad insert to tylko nieliczne spośród dostępnych formatów reklamowych dla marek FMCG.

Dowiedz się więcej
Aldi, Żabka i Mlekpol w kampaniach reklamowych Listonic

Aldi, Żabka i Mlekpol w kampaniach reklamowych Listonic

Zespół Listonica realizował na swoich powierzchniach wiele kampanii reklamowych. Wybraliśmy najciekawsze z nich, by stały się inspiracją w działaniach marek i sieci handlowych dla branży FMCG i nie tylko.

Dowiedz się więcej
Inspirujące kampanie reklamowe – sierpień 2020

Inspirujące kampanie reklamowe – sierpień 2020

Miesiąc sierpień to okres wakacyjny, w którym skupiamy na się na odpoczynku i urlopach. Marki i producenci w okresie letnim masowo chcą docierać do konsumentów, którzy podejmują bardziej impulsywne decyzje podczas planowania zakupów.

Dowiedz się więcej
listonic

Bądź na bieżąco
w branży FMCG
i aplikacji zakupowych.

Pogłębiaj wiedzę z branży retail
i aplikacji dzięki naszemu newsletterowi.

listonicads
listonicads

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  Reklama fmcg: FAQ

  Najczęściej zadawane pytania o kampanie reklamowe dla marek fmcg i innych branż

  Z kim współpracuje Listonic ads?

  Z Listonic ads korzystają marki FMCG, chemia, kosmetyki, sieci handlowe, producenci produktów gospodarstwa domowego, branża finansowa, rozrywkowa, auto-moto.

  Reklamy na listach zakupów i w gazetkach sprawdzają się dla wszystkich produktów, które można kupić w sklepach spożywczych, ale także w galeriach handlowych. Z obu typów aplikacji korzystają osoby odpowiadające za zakupy w gospodarstwie domowym, i mające rodzinę, często z dziećmi.

  Reklamy w Listonic i reklamy w Mojej Gazetce sprawdziły się dla marek z bardzo wielu branż: jedzenie, nabiał, wędliny, produkty fit i wege, napoje gazowane, soki, kawa, herbata, makarony, piwa,  słone przekąski, zdrowe jedzenie, babyfood, petfood, chemia, produkty do prania, płukania, zmywania i zmywarek, kosmetyki, farmaceutyki OTC, gospodarstwo domowe i wielu innych.
  Mamy na koncie setki realizacji, napisz, podeślemy przykłady realizacji dla Twojej branży, w tym kampanie konkurencji.

  Co zyskuje marka, dzięki współpracy reklamowej z Listonic ads?

  Reklamy na listach zakupów mają istotny wpływ na sprzedaż marek fmcg. Reklamy w gazetkach potrafią zainspirować do poznania nowych produktów, budują brand awareness, triale produktowe i są dobrym medium do zbieranie leadów w konkursach i innych aktywacjach dla marek fmcg/cpg ale także dla sieci handlowych.

  W Listonic komunikat reklamowy trafia do konsumenta, w momencie kiedy ten jest w sklepie, lub kiedy zdał sobie sprawę z tego, że brakuje mu reklamowanego produktu. Jest niewiele momentów w tygodniu, kiedy reklama może pomóc i skłonić shoppera do wyboru konkretnej marki. Listonic ads daje możliwość oddziaływania w tych momentach.

  Przykład 1: Reklama makaronu pokazuje się konsumentowi w domu, kiedy konsument sięga do szafki po makaron.  Makaronu się skończył, konsument, a może już shopper zaczyna dopisywać makaron do listy zakupów. Pokazuje się reklam makaronu.

  Przykład 2: Reklama papieru toaletowego pokazuje się konsumentowi kiedy jest w sklepie i po kolei wkłada produkty z półek sklepowych do swojego koszyka.

  Google nazywa takie perfekcyjne momenty micro moments. Listonic potrafi pokazać estymowany wpływ reklam na sprzedaż reklamowanych produktów fmcg.

  Reklama wyświetla się w bezpiecznym dla marki kontekście,  jest dobrze widoczna, a przekaz reklamowy nie jest rozmywany przez pokazywanie wielu kreacji w bliskiej odległości – tak, jak ma to miejsce w tradycyjnym internecie.

  Na jakie efekty może liczyć marka?

  Dla kampanii produktów z dużych kategorii spożywczych mierzymy i raportujemy wpływ na sprzedaż w odniesieniu do marek konkurencyjnych i zmiany sprzedaży w danej kategorii. Dane mogą być podsumowane co tydzień i są dostępne szybko: od kilku godzin do kilku dni po zakończeniu każdego tygodnia. W Listonic ads, możliwe są też estymacje wartości sprzedaży i ROI z kampanii reklamowej, posiłkując się danymi sprzedażowymi z sieci handlowych w handlu nowoczesnym i sklepów handlu tradycyjnego.

  Poza ekstra raportami dostarczamy też raport z standardowymi metrykami mediowymi: zasięgi, kliki, odsłony, CTR, viewability. Reklamy mobilne w naszych aplikacjach mogą być mierzone kodami/narzędziami mierzącymi third party.

  Kategorie, dla których możemy dostarczać poszerzone raporty z metrykami biznesowymi to:

  • Napoje: Gazowane; Soki, nektary, napoje owocowe; Napoje energetyczne i izotoniczne; Wody mineralne i źródlane.
  • Słodycze i przekąski: Czekolady; Praliny i cukierki; Batony; Słone przekąski; Ciastka; Gumy, dropsy, żelki, lizaki.
  • Leki: Przeziębienie; Przeciwbólowe.
  • Przyprawy: Przyprawy uniwersalne; Przyprawy.
  • Wędliny
  • Nabiał: Mleko; Śmietana; Jogurty i napoje mleczne; Desery i serki; Kefiry, zsiadłe mleko, maślanki.
  • Mrożone: Mrożonki warzywne i owocowe; Mrożone ryby; Lody; Mrożona pizza; Mrożone frytki.
  • Kawy: Kawy; Kawy zbożowe.
  • Herbaty;
  • Kakao;
  • Dla dzieci: Mleka modyfikowane; Kaszki, kleiki; Obiadki, deserki; Napoje; Chusteczki nawilżane; Środki do prania; Kosmetyki; Pampersy, pieluszki; Pasty do zębów.
  • Dla zwierząt: Karma dla psów; Karma dla kotów.
  • Sypkie: Ryż; Kasza; Cukier; Mąka.
  • Produkty śniadaniowe: Płatki śniadaniowe; Musli, granola, płatki owsiane; Pieczywo, suchary, wafle ryżowe; Przekąski śniadaniowe.
  • Sery: Sery żółte; Sery białe; Sery pleśniowe.
  • Masła, margaryny i mixy: Masła; Margaryny i mixy.
  • Alkohole: Piwa.