listonic
listonic

Nasze realizacje

W 2020 roku zrealizowaliśmy ponad 500 kampanii reklamowych
w aplikacjach zakupowych i lifestylowych dla naszych klientów. Dotarliśmy do milionów użytkowników. Zwiększyliśmy liczbę dodań reklamowanych produktów na listach zakupów,
od kilkunastu do ponad 90%.

Najlepsze kampanie reklamowe w lipcu 2020

Najlepsze kampanie reklamowe w lipcu 2020

Gorący miesiąc lipiec przyniósł zespołowi Listonica wiele udanych kampanii reklamowych. W poniższym artykule znajdziesz opis paru z nich, realizowanych na różnych platformach i aplikacjach.

Dowiedz się więcej
Majowe kampanie reklamowe 2020

Majowe kampanie reklamowe 2020

Miesiąc maj był miesiącem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią, w tym ponownego otwarcia sklepów i restauracji. Dla zespołu Listonic był to miesiąc pełen pracy przy kampaniach reklamowych naszych klientów.

Dowiedz się więcej
Wielkanocne kampanie reklamowe sieci handlowych

Wielkanocne kampanie reklamowe sieci handlowych

Od początku epidemii Covid-19 minęły już ponad dwa miesiące. Zespół Listonic nie próżnował i przeprowadził kilkanaście udanych kampanii marketingowych dla marek i sieci FMCG. W tym artykule znajdziesz krótkie opracowanie kampanii dla sieci handlowych.

Dowiedz się więcej
Kampanie reklamowe grudnia 2019

Kampanie reklamowe grudnia 2019

W ostatnim miesiącu roku zespół Listonic pracował prężnie i zrealizował kilkadziesiąt kampanii reklamowych. Firma Listonic udostępniła swoje najnowsze aplikacje Waterful oraz Momly. Reklamodawcy mogli również promować się w aplikacji Moja Gazetka. Szeroki wybór odbiorców pozwolił na dostosowanie reklam pod wybrane grupy użytkowników.

Dowiedz się więcej
listonic

Bądź na bieżąco
w branży FMCG
i aplikacji zakupowych.

Pogłębiaj wiedzę z branży retail
i aplikacji dzięki naszemu newsletterowi.

listonicads
listonicads

Masz pytanie?
Napisz do nas.

Żaden budżet nie jest nam straszny.
Odpowiadamy na najbardziej wymagające briefy.

  Reklama fmcg: FAQ

  Najczęściej zadawane pytania o kampanie reklamowe dla marek fmcg i innych branż

  Z kim współpracuje Listonic ads?

  Z Listonic ads korzystają marki FMCG, chemia, kosmetyki, sieci handlowe, producenci produktów gospodarstwa domowego, branża finansowa, rozrywkowa, auto-moto.

  Reklamy na listach zakupów i w gazetkach sprawdzają się dla wszystkich produktów, które można kupić w sklepach spożywczych, ale także w galeriach handlowych. Z obu typów aplikacji korzystają osoby odpowiadające za zakupy w gospodarstwie domowym, i mające rodzinę, często z dziećmi.

  Reklamy w Listonic i reklamy w Mojej Gazetce sprawdziły się dla marek z bardzo wielu branż: jedzenie, nabiał, wędliny, produkty fit i wege, napoje gazowane, soki, kawa, herbata, makarony, piwa,  słone przekąski, zdrowe jedzenie, babyfood, petfood, chemia, produkty do prania, płukania, zmywania i zmywarek, kosmetyki, farmaceutyki OTC, gospodarstwo domowe i wielu innych.
  Mamy na koncie setki realizacji, napisz, podeślemy przykłady realizacji dla Twojej branży, w tym kampanie konkurencji.

  Co zyskuje marka, dzięki współpracy reklamowej z Listonic ads?

  Reklamy na listach zakupów mają istotny wpływ na sprzedaż marek fmcg. Reklamy w gazetkach potrafią zainspirować do poznania nowych produktów, budują brand awareness, triale produktowe i są dobrym medium do zbieranie leadów w konkursach i innych aktywacjach dla marek fmcg/cpg ale także dla sieci handlowych.

  W Listonic komunikat reklamowy trafia do konsumenta, w momencie kiedy ten jest w sklepie, lub kiedy zdał sobie sprawę z tego, że brakuje mu reklamowanego produktu. Jest niewiele momentów w tygodniu, kiedy reklama może pomóc i skłonić shoppera do wyboru konkretnej marki. Listonic ads daje możliwość oddziaływania w tych momentach.

  Przykład 1: Reklama makaronu pokazuje się konsumentowi w domu, kiedy konsument sięga do szafki po makaron.  Makaronu się skończył, konsument, a może już shopper zaczyna dopisywać makaron do listy zakupów. Pokazuje się reklam makaronu.

  Przykład 2: Reklama papieru toaletowego pokazuje się konsumentowi kiedy jest w sklepie i po kolei wkłada produkty z półek sklepowych do swojego koszyka.

  Google nazywa takie perfekcyjne momenty micro moments. Listonic potrafi pokazać estymowany wpływ reklam na sprzedaż reklamowanych produktów fmcg.

  Reklama wyświetla się w bezpiecznym dla marki kontekście,  jest dobrze widoczna, a przekaz reklamowy nie jest rozmywany przez pokazywanie wielu kreacji w bliskiej odległości – tak, jak ma to miejsce w tradycyjnym internecie.

  Na jakie efekty może liczyć marka?

  Dla kampanii produktów z dużych kategorii spożywczych mierzymy i raportujemy wpływ na sprzedaż w odniesieniu do marek konkurencyjnych i zmiany sprzedaży w danej kategorii. Dane mogą być podsumowane co tydzień i są dostępne szybko: od kilku godzin do kilku dni po zakończeniu każdego tygodnia. W Listonic ads, możliwe są też estymacje wartości sprzedaży i ROI z kampanii reklamowej, posiłkując się danymi sprzedażowymi z sieci handlowych w handlu nowoczesnym i sklepów handlu tradycyjnego.

  Poza ekstra raportami dostarczamy też raport z standardowymi metrykami mediowymi: zasięgi, kliki, odsłony, CTR, viewability. Reklamy mobilne w naszych aplikacjach mogą być mierzone kodami/narzędziami mierzącymi third party.

  Kategorie, dla których możemy dostarczać poszerzone raporty z metrykami biznesowymi to:

  • Napoje: Gazowane; Soki, nektary, napoje owocowe; Napoje energetyczne i izotoniczne; Wody mineralne i źródlane.
  • Słodycze i przekąski: Czekolady; Praliny i cukierki; Batony; Słone przekąski; Ciastka; Gumy, dropsy, żelki, lizaki.
  • Leki: Przeziębienie; Przeciwbólowe.
  • Przyprawy: Przyprawy uniwersalne; Przyprawy.
  • Wędliny
  • Nabiał: Mleko; Śmietana; Jogurty i napoje mleczne; Desery i serki; Kefiry, zsiadłe mleko, maślanki.
  • Mrożone: Mrożonki warzywne i owocowe; Mrożone ryby; Lody; Mrożona pizza; Mrożone frytki.
  • Kawy: Kawy; Kawy zbożowe.
  • Herbaty;
  • Kakao;
  • Dla dzieci: Mleka modyfikowane; Kaszki, kleiki; Obiadki, deserki; Napoje; Chusteczki nawilżane; Środki do prania; Kosmetyki; Pampersy, pieluszki; Pasty do zębów.
  • Dla zwierząt: Karma dla psów; Karma dla kotów.
  • Sypkie: Ryż; Kasza; Cukier; Mąka.
  • Produkty śniadaniowe: Płatki śniadaniowe; Musli, granola, płatki owsiane; Pieczywo, suchary, wafle ryżowe; Przekąski śniadaniowe.
  • Sery: Sery żółte; Sery białe; Sery pleśniowe.
  • Masła, margaryny i mixy: Masła; Margaryny i mixy.
  • Alkohole: Piwa.