Raport kategorii FMCG: analiza przywiązania Polaków do marek na podstawie Brand Loyalty Index

Przedstawiamy raport dotyczący przywiązania Polaków do marek w poszczególnych kategoriach FMCG!

Testowanie nowości czy sięganie po sprawdzony smak i jakość? Niższa cena czy koszt renomowanej marki? Analizując listy zakupowe Polaków sprawdziliśmy, jak często pojawiają się na nich produkty konkretnej marki oraz jakie marki są wskazywane najczęściej. Na tej podstawie powstał nasz najnowszy raport.

O raporcie

Raport kategorii FMCG: analiza przywiązania Polaków do marek na podstawie Brand Loyalty Index jest zobrazowaniem tego jak kształtuje się przywiązanie użytkowników aplikacji Listonic do marek w różnych kategoriach produktowych. Celem raportu było zidentyfikowanie tych kategorii, które charakteryzują się szczególnie wysokim poziomem lojalności konsumentów do marek, określanym jako Brand Loyalty Index (BLI). W raporcie przedstawiamy 10 wyróżnionych kategorii produktowych, opisując powody przywiązania klientów do marek i przedstawiając najpopularniejsze marki w tych kategoriach.

Największe przywiązanie do marek

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie analizy danych z list zakupów Listonic stworzonych w okresie maj 2021-maj 2023. Przebadaliśmy 35 różnych kategorii produktowych, spośród których wyróżniliśmy te, które charakteryzują się szczególnie wysokim wskaźnikiem lojalności Brand Loyalty Index (BLI).
Wyróżnione kategorie to: leki, produkty dla dzieci, napoje, słodycze, słone przekąski, akcesoria kuchenne, dania gotowe, sosy i dipy, alkohole oraz produkty śniadaniowe.

Kategorie FMCG - przywiązanie do marki

 

Każda z wymienionych kategorii została poddana ocenie, z uwzględnieniem tego jak silne jest przywiązanie konsumentów do marek oraz jakie brandy są najczęściej wybierane przez konsumentów w danej kategorii produktowej.

Czym jest Brand Loyalty Index?

Brand Loyalty Index (BLI) to nasz autorski wskaźniki opracowany na podstawie analizy zachowań użytkowników aplikacji Listonic. Określa jaki odsetek produktów dodawanych do list zakupów w danej kategorii zawiera określoną markę produktu. Im większy odsetek produktów danej marki występuje w listach zakupowych użytkowników, tym wyższy wskaźnik BLI dla danej kategorii FMCG.

Raport kategorii FMCG - Brand Loyalty Index

Interesują Cię branżowe raporty?
Sprawdź również:
Ranking popularności sieci handlowych 2023
Ranking popularności marek FMCG

 

Przejdź do sekcji poniżej i pobierz raport!

 

Raport kategorii FMCG: analiza przywiązania Polaków do marek na podstawie Brand Loyalty Index

Pobierz raport!

Poznaj kategorie FMCG z największym przywiązaniem do marek.
Jeśli nie możesz pobrać raportu skontaktuj się z nami!

Udostępnij